Świat oczami kota. Zobacz to, co twój pupil

Świat oczami kota. Zobacz to, co twój pupil

Twórcy akcesoriów filmowych mają w ofercie specjalne mocowania dla zwierząt.
Twórcy akcesoriów filmowych mają w ofercie specjalne mocowania dla zwierząt.
Źródło zdjęć: © Licencjodawca
Marcin Watemborski
18.05.2023 12:18

Chyba każdy opiekun kota lub innego zwierzaka zastanawiał się kiedyś, co jego pupil robił w ciągu dnia. Tutaj z pomocą przychodzą kamerki sportowe pokroju GoPro oraz Insta360. Bez problemu można je przyczepić do obroży lub szelek zwierzęcia, a później podziwiać, co nasz ulubieniec wyczynia.

Jak wszyscy wiemy, koty chodzą własnymi ścieżkami. Tak też jest w przypadku Gonzo, który uwielbia skakać po drzewach i eksplorować różne tereny. Jego właścicielka Amelia Nierenberg przyczepia mu do szelek kamerkę sportową, by zobaczyć później, jak minął dzień jej pupilowi. Gonzo uwielbia biegać, skakać i szukać nowych przygód.

Inną gwiazdą internetu jest Mr. Kitters. Ten kociak również kocha skakać, ale też bywa, że obserwuje cały świat ze swojej kociej perspektywy. Okazuje się, że ma dość silny instynkt drapieżcy i zdarza mu się polować na ptaki i niewielkie gryzonie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Co ciekawe, pomysł z kamerkami dla zwierząt podłapały firmy produkujące akcesoria filmowe i fotograficzne. Na pewno kiedyś widzieliście kamizelkę do przyczepienia GoPro na klatce piersiowej lub mocowanie na kask. Do tego wszystkiego dochodzą jeszcze szelki dla zwierząt, które są idealnie dopasowane i zapewniają nie tylko bezpieczeństwo urządzeniu, ale również komfort pupilowi.

Zanim pomyślicie o pójściu na zakupy, popatrzcie na świat z perspektywy kota. Przygody czworonogów bywają naprawdę fascynujące. Zwłaszcza gdy napotkają na swojej drodze inne zwierzęta, jak opos, którego możecie zobaczyć na filmie powyżej.

Insta360 Go2 Cat Sample vid

Marcin Watemborski, redaktor prowadzący Fotoblogii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)