Świat zmienił się przez pandemię koronawirusa. Widać to z kosmosu

Świat zmienił się przez pandemię koronawirusa. Widać to z kosmosu14.05.2020 05:53
Pustki w Disneylandzie.
Pustki w Disneylandzie.
Źródło zdjęć: © © ICEYE

Zdjęcia satelitarne ICEYE pokazują, jak opustoszały różne miejsca na świecie – parki, lotniska, atrakcje turystyczne. Bez względu na kraj – jest inaczej i będzie inaczej. To nowa rzeczywistość.

Na zdjęciach ICEYE zobaczymy z kosmosu niecodzienne ujęcia. Na jednym z nich widać pusty parking przez paryskim Disneylandem – miejscem, które tętni życiem, a żeby się tam dostać, trzeba odczekać swoje w długiej kolejce. To pierwszy raz w historii, gdy Walt Disney Company postanowiło zamknąć wszystkie swoje parki rozrywki.

Oprócz Disneylandu zobaczymy największy pod względem liczby pasażerów port lotniczy świata – Hartsfield-Jackson Atlanta International Airport w USA. Dwie trzecie całej floty samolotowej lotniska zostało uziemione, a 3 z 5 pasów startowych zmieniono na parkingi. Na innym kadrze widać statki wycieczkowe w porcie, jak również inne w okolicy portu CocoCay na Bahamach.

 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
[1/11]

Satelity radarowe SAR przez wykonane zdjęcia dostarczają danych dla instytutów badawczych, instytucji publicznych i analityków z różnych sektorów. Są one pomocne m.in. w monitorowaniu katastrof czy klęsk żywiołowych, jak susze czy pożary. Ostatnie tematy są, oprócz pandemii koronawirusa SARS-CoV-2, bardzo aktualne, ponieważ jeśli tak niski stan opadów w Polsce się utrzyma, czeka nas ogromna susza. Niedawno pokazywaliśmy, jak Wisła odsłoniła swoje dno.

Dzięki zdjęciom satelitarnym podejmowanie ważnych decyzji dotyczących wysyłania pomocy na konkretne obszary jest łatwiejsze. Ocena ryzyka i strat również jest pomocna przy działaniach odszkodowawczych. Póki co, świat stoi w miejscu z nadzieją na lepsze jutro.

COVID-19 - Środki bezpieczeństwa

W obliczu zagrożenia, jakie niesie [b]koronawirus COVID-19[/b], warto uświadomić sobie, czym są odpowiednie środki bezpieczeństwa, a czym objawy nieuzasadnionej paniki. Środkami bezpieczeństwa są: [b]częste mycie rąk, unikanie zgromadzeń, higiena kaszlu i kichania, czyli zasłanianie ust chusteczką lub łokciem, tak aby kropelki śliny nie zostały na dłoni[/b]. Objawem paniki jest natomiast wykupowanie zapasów maseczek, co powoduje, że są one trudno dostępne dla personelu medycznego, który faktycznie ich potrzebuje.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)