Światło UV pokazało to, co niewidoczne na co dzień. Zobacz świetne portrety

Pierre-Louis Ferrer jest portrecistą, który zainteresował się fotografią podczas studiów inżynierskich. Jego pasja do majsterkowania i zabawy fotografią podczerwoną pozwoliła mu wykonać prawdziwe dzieła sztuki. Te portrety są jedyne w swoim rodzaju!

Światło UV pokazało to, co niewidoczne na co dzień. Zobacz świetne portrety
Źródło zdjęć: © © PierreLouis Ferrer / [Instagram](https://www.instagram.com/plf_photographie/)
Marcin Watemborski

Pierre-Louis Ferrer siedzi w świecie fotografii już od 13 lat. W 2012 roku zaczął kombinować z fotografią podczerwoną (IR), czyli niszową techniką, która pozwoliła mu pokazać to, co niewidzialne gołym okiem. Zaczął zgłębiać temat i doszedł do czegoś jeszcze bardziej fascynującego – fotografii UV.

Fotografowanie przy wykorzystaniu światła ultrafioletowego pozwala Ferrerowi na wydobycie czegoś więcej niż tylko standardowe piegi. Według tego, co pisze Pierre-Louis, znaki na ciałach jego bohaterów są piętnem, które odcisnęło na nich środowisko. Od 3 lat fotograf zajmuje się tylko tym, a projekt stale się rozwija.

Ultrafiolet, nadfiolet czy promieniowanie ultrafioletowe to promieniowane elektromagnetyczne o długości fal od 10 nm do 400 nm, które jest niewidzialne dla człowieka gołym okiem. Za jego odkrycie odpowiada niemiecki fizyk Johann Wilhel Ritter oraz brytyjski chemik William Hyde Wollaston.

Światło UV jest szeroko wykorzystywane w branży rozrywkowej, ale również do sprawdzania prawdziwości banknotów, czy oględzin miejsc zbrodni. W biologii ultrafiolet wykorzystuje się do oznaczania badanych substancji organicznych po to, by obserwować ich przemiany w żywych organizmach. Oprócz tego ultrafiolet typu C działa bakteriobójczo. Znalazł on również zastosowanie w przemyśle do produkcji półprzewodników układów scalonych – firma Intel wprowadziła procesory wytwarzane w procesie litografii 14 nm już w 2014 roku.

Jak widzicie światło UV to coś więcej niż tylko kwarcówki w solarium. Oprócz rozsiania po klubach jarzeniówek UV, zastosowanie tego pasma światła sprawdza się doskonale w fotografii, czego przykładem są prace Pierre-Louisa Ferrera.

Więcej zdjęć artysty znajdziecie na Instagramie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)