Świeradów-Zdrój dla pasjonatów fotografii. Jakie miejsca na jego mapie warto uchwycić w obiektywie?

Świeradów-Zdrój dla pasjonatów fotografii. Jakie miejsca na jego mapie warto uchwycić w obiektywie?

Świeradów-Zdrój dla pasjonatów fotografii. Jakie miejsca na jego mapie warto uchwycić w obiektywie?
Świeradów-Zdrój dla pasjonatów fotografii. Jakie miejsca na jego mapie warto uchwycić w obiektywie?
Źródło zdjęć: © Licencjodawca
12.04.2023 12:28

Świeradów-Zdrój to niewielka, ale za to bardzo malowniczo położona miejscowość. Znajduje się u samych stóp Gór Izerskich i ma sporo do zaoferowania nie tylko dla miłośników górskich wędrówek, narciarzy i kuracjuszy – coś dla siebie znajdą tu bowiem także pasjonaci fotografii! Wiele miejsc znajdujących się na mapie Świeradowa-Zdroju i jego okolic zasługuje bowiem na uwiecznienie w obiektywie aparatu fotograficznego. Sprawdźmy, które z nich szczególnie warto odwiedzić i jakich widoków możemy spodziewać się na miejscu!

Świeradów-Zdrój i jego unikalne walory turystyczne

Świeradów-Zdrój to niewielka miejscowość o uzdrowiskowych tradycjach, która leży na Dolnym Śląsku, u podnóża Gór Izerskich. Słynie nie tylko ze swoich czystych wód zdrojowych, lecz także z licznych atrakcji turystycznych, dla których miejsce to odwiedzają goście z niemal całej Europy. Świeradów-Zdrój jest także fantastyczną lokalizacją dla pasjonatów fotografii, gdyż oferuje im wiele przepięknych miejsc, które zasługują na uwiecznienie na zdjęciach.

Zarówno okolice Świeradowa-Zdroju, jak i samo miasteczko świetnie nadają się na rodzinny urlop. Góry Izerskie zachwycają przepięknymi widokami oraz malowniczą scenerią, która równie pięknie prezentuje się w lecie, co w zimie. W najchłodniejszych miesiącach Świeradów-Zdrój staje się ważnym lokalnym ośrodkiem narciarskim, który chętnie odwiedzają pasjonaci białego szaleństwa z całego kraju. W lecie natomiast przyciąga do siebie kuracjuszy, którzy słusznie widzą w nim idealne miejsce na odpoczynek, relaks i regenerację.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Najbardziej fotogeniczne miejsca na mapie Świeradowa-Zdroju

Zwiedzanie Świeradowa-Zdroju z aparatem fotograficznym w dłoni warto rozpocząć od najbardziej znanego miejsca na mapie miasteczka. Mowa oczywiście o Domie Zdrojowym, który często pojawia się na fotografiach i pocztówkach promujących te okolice. Dom Zdrojowy został wybudowany w 1899 r. w miejscu dawnego Domu Źródlanego, datowanego na 1781 r. Jest to bardzo ciekawy pod względem architektonicznym budynek, który zasługuje na kilka ujęć. Szczególną uwagę zwraca na siebie jego wieża zegarowa, której wysokość wynosi 46 metrów.

Kolejnym, bardzo charakterystycznym obiektem na mapie miasteczka jest słynna Sky Walk – wieża widokowa o pobudzającej wyobraźnię nazwie "Spacer w chmurach". Jest to nowy obiekt turystyczny, którego charakterystyczna konstrukcja przyciąga wzrok już z daleka. Mimo tego, że znajduje się poza centrum miasta, a aby do niej dotrzeć, należy pokonać fragment niebieskiego szlaku, warto stanąć u jej stóp oraz wykupić bilet wstępu – widoki z jej szczytu są naprawdę imponujące. Ze Sky Walk w Świeradowie-Zdroju można podziwiać panoramę miasteczka, Góry Izerskie oraz pasmo górskie Sudetów Zachodnich. To miejsce, które zdecydowanie zasługuje na uwiecznienie w obiektywie aparatu.

Najbardziej fotogeniczne miejsca na mapie Świeradowa-Zdroju
Najbardziej fotogeniczne miejsca na mapie Świeradowa-Zdroju© Licencjodawca | Leszek Perka

Po emocjach towarzyszących "spacerowi w chmurach", pora zejść na ziemię i wybrać się na spacer po ulicy Zdrojowej. To kolejne miejsce na mapie Świeradowa-Zdroju, w którym czeka na nas wiele fotogenicznych miejsc. Znajdują się tu liczne sklepiki, kawiarnie i stragany. Sama uliczka posiada unikalny klimat, którego charakter dodatkowo wzmaga obecność zabytkowych kamieniczek oraz ukwieconych, zadbanych rabat i trawników. Na deptaku znajduje się także słynna fontanna z czterema żabkami, przy której pamiątkowe zdjęcia chętnie robią sobie najmłodsi turyści.

Baza turystyczna Świeradowa-Zdroju. Gdzie warto zatrzymać się na nocleg?

Świeradów-Zdrój zdecydowanie nie zawiedzie nas pod względem miejsc wartych uwiecznienia w obiektywie aparatu. Turyści, którzy pragną spędzić w tej pięknej miejscowości nieco więcej czasu, a także zobaczyć pozostałe, dostępne w okolicy atrakcje (niedaleko znajduje się także słynny Zamek Czocha, Jezioro Złotnickie, a także Szklarska Poręba i Karpacz – miejscowości, które warto odwiedzić podczas wizyty w Świeradowie-Zdroju), powinni starannie wybrać miejsce swojego zakwaterowania.

Jeśli zależy nam na wygodzie, łatwym dostępie do wszystkich miejscowych atrakcji oraz możliwości samodzielnego przygotowywania posiłków apartament w Świeradowie-Zdroju, okaże się zdecydowanie najlepszym wyborem! Lokalizacja w pobliżu centrum zapewni szybki i wygodny dostęp do wszystkich opisanych powyżej miejsc, a wyposażenie we wszystko, co potrzebne do komfortowego spędzenia czasu sprawi, że pomimo pobytu z dala od domu będziemy czuli się jak u siebie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)