Świet(l)ne kule? To nic trudnego! [wideoporadnik]

Świet(l)ne kule? To nic trudnego! [wideoporadnik]

©Jakub Kaźmierczyk
©Jakub Kaźmierczyk
Jakub Kaźmierczyk
11.09.2013 14:00, aktualizacja: 23.05.2016 09:48

Jakiś czas temu przygotowałem podstawowy poradnik o malowaniu światłem. Naszym czytelnikom to nie wystarczyło, więc poszedłem o krok dalej.

Malowanie światłem to naprawdę niezła frajda. Gdy byłem ostatnio w Chorwacji, postanowiłem przygotować dla Was jeszcze jeden poradnik, w którym pokazuję, jak malować świetlne kule. Rzuciłem się na głęboką wodę, bo oprócz Canonów 5D i EOS-M nie wziąłem ze sobą żadnych specjalnych akcesoriów. Miałem tylko to, co znalazłem w bagażniku, mianowicie - prostą latarkę LED i sznurek. Udało mi się połączyć to w całość (wkręciłem sznurek w gwint latarki) i podstawowy zestaw uznałem za gotowy.

[solr id="fotoblogia-pl-64999" excerpt="0" image="0" words="20" _url="http://fotoblogia.pl/1787,zrob-to-sam-poklady-do-zdjec-kulinarnych-wideoporadnik" _mphoto="lead-64999-231x168-6602c381e7d44.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]3112[/block]

Oczywiście nie musicie się ograniczać do zwykłej latarki LED. W serwisach aukcyjnych tego typu oświetlenia jest sporo: multikolorowe latarki, LED-owe miecze, świecące wentyle - do wyboru, do koloru, do tego za śmieszne pieniądze. Do tego typu zdjęć najlepiej ubrać się na czarno - wówczas ubrania będą chłonąć, a nie odbijać światło, dzięki czemu będziecie niewidoczni na fotografii. Żeby zrobić tego typu zdjęcie, wystarczy kręcić wyżej opisanym zestawem i powoli obracać się wokół własnej osi. Kula świetlna gotowa!

Zapraszam również na forum.fotoblogia.pl, możecie się tam dzielić swoimi opiniami na temat wideoporadników z cyklu "Zrób to sam" i zgłaszać własne propozycje tematów.

Malowanie światłem - kule [wideoporadnik]

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)