Świetne zdjęcia nie wymagają nie wiadomo czego. Udowadnia to Geo Leon

Świetne zdjęcia nie wymagają nie wiadomo czego. Udowadnia to Geo Leon

Świetne zdjęcia nie wymagają nie wiadomo czego. Udowadnia to Geo Leon
Źródło zdjęć: © © Geo Leon / [Instagram](https://www.instagram.com/geoleon/)
Marcin Watemborski
07.01.2022 14:14, aktualizacja: 17.01.2022 07:45

Geo Leon to popularny w social mediach artysta wizualny. Jego prace charakteryzują się bardzo mocną i agresywną obróbką, ale by je wykonać, Geo nie potrzebuje ogromnego studia ani sprzętu z najwyższej półki. Tak wygląda zaplecze jego twóczości.

Geo Leon jest bardzo popularnym twórcą treści. Jego specjalnością są ekstremalnie obrobione zdjęcia portretowe, którym zdecydowanie bliżej jest do cyfrowych obrazów niż fotografii. Jego konto na Instagramie obserwują 334 tysiące osób.

Charakterystyczne dla Leona jest publikowanie nie tylko samych prac, ale również zaplecza jego pracy. W większości postów zobaczymy kulisy powstawania dzieł – często są to bardzo zwyczajne lokalizacje bez dodatkowych świateł lub z podstawowymi akcesoriami. Nie będzie przesadą stwierdzenie, że magia prac Geo to rozbudowany styl retuszu.

Leon zajmuje się sztukami wizualnymi od 2011 roku. Zachęciła go do tego matka jednego z kolegów z drużyny, w której ćwiczył sztuki walki. Geo bardzo szybko złapał bakcyla. W rozwoju jego kariery bardzo wspiera go żona MIchelle, która podarowała mu pierwszy aparat oraz jest jego najlepszą asystentką.

W zależności od realizowanego pomysłu, sesje fotograficzne Geo trwają do 2 godzin. Obróbka to kolejne 1,5-3 godz. przypadające na jedno zdjęcie. Właśnie ten czas i charakterystyczny styl wyróżniają go na tle innych twórców treści, co nie jest łatwe – wielu internetowych artystów kopiuje od innych, którzy zdobyli popularność w mediach społecznościowych.

Więcej prac Geo Leona znajdziecie na jego Instagramie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)