Świetny film, który zabierze was na ulice Hong Kongu

Świetny film, który zabierze was na ulice Hong Kongu

Świetny film, który zabierze was na ulice Hong Kongu
Źródło zdjęć: © © Mwendo / [YouTube](https://vimeo.com/276931185)
Monika Homan
24.08.2018 12:51, aktualizacja: 24.08.2018 14:51

Hong Kong jest miejscem, w którym zderzają się dwie kultury - wschodnia i zachodnia. Region ten jest silnie rozwinięty gospodarczo i zwykle kojarzy nam się z zatłoczonymi ulicami i nowoczesną architekturą. Dzięki filmowcom z Mwendo możecie zobaczyć to miejsce w wyjątkowy sposób.

Hong Kong jest specjalnym regionem administracyjnym Chińskiej Republiki Ludowej. Znajduje się on na półwyspie Koulun i licznych okolicznych wyspach. Jest to jedno z najbardziej zaludnionych miast na świecie, a mimo tego znajduje się tu wiele wolnych przestrzeni, które zajmują parki i lasy. Zaledwie 25 procent ze 1100 km kwadratowych powierzchni jest zabudowana.

Hong Kong, jaki znamy, to wysokie budynki, zatłoczone ulice i nowoczesna architektura. Taki też widzimy na filmie, opublikowanym przez Mwita Chachę, właściciela Mwendo - firmy zajmującej się produkcjami filmowymi. "Welcome to Hong Kong" to perfekcyjne połączenie filmu, time-lapsa, hyper-lapsa, filmu lotniczego i slow motion. Dzięki wykorzystaniu różnych technik film jest bardzo ciekawy i świetnie się go ogląda.

Do jego stworzenia Mwita wykorzystał Sony A7 III, Sony 7s II, obiektywy Sony 10-18 mm f/4 i Sony 24-70 mm f/2.8, Sony RX100 V oraz DJI Mavic Pro.

Zróżnicowane tempo filmu pozwala przenieść się na chwilę do tego wielkiego miasta, które jest pomostem pomiędzy światem zachodnim, a komunistycznymi Chinami. Przyczyną szybkiego rozwoju Hong Kongu była ponad stuletnia "dzierżawa" tego terytorium przez Wielką Brytanię. W 1839 roku po wybuchu I wojny opiumowej Chiny straciły Hong Kong na wiele lat. Dopiero w 1997 roku terytorium to wróciło do Chin, choć do roku 2047 Chiny zobowiązane są pozostawić miejscowym władzom sporą autonomię.

Mwendo ma na swoim koncie również filmy z innych części świata. Więcej możecie zobaczyć na ich stronie internetowej.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)