Święto Dziękczynienia w Nowym Jorku. Parada balonów przeszła ulicami miasta

Święto Dziękczynienia w Nowym Jorku. Parada balonów przeszła ulicami miasta

Święto Dziękczynienia w Nowym Jorku. Parada balonów przeszła ulicami miasta
Źródło zdjęć: © © Bryan Smith / Agencja Forum
Justyna Kocur-Czarny
29.11.2019 08:44, aktualizacja: 26.07.2022 15:30

Ogromne, kolorowe balony w kształcie postaci z kreskówek i tysiące mieszkańców Nowego Jorku na ulicach. Zobaczcie, jak Amerykanie obchodzą Święto Dziękczynienia.

Black Friday to po prostu dzień po Święcie Dziękczynienia

Czasem się śmieję, że skoro Polacy tak chętnie przejmują amerykańskie święta i tradycje (Halloween itp.), to pewnie nie trzeba będzie długo czekać, aż zaczniemy w listopadzie piec indyka, a 4 lipca organizować pokazy sztucznych ogni. Black Friday i związane z nim promocje w sklepach zaczynają rozgaszczać się u nas na dobre, jednak mało osób zwraca uwagę na dzień poprzedzający zakupowe szaleństwo.

Parada Macy's w Nowym Jorku

Święto Dziękczynienia hucznie obchodzone jest w Wielkim Jabłku, gdzie co roku organizowana jest kolorowa parada. Pierwszy raz zorganizowano ją w 1924 roku, co czyni ją jedną z najstarszych w całych Stanach Zjednoczonych. Pod szyldem sieci domów towarowych Macy's amerykanie co roku przechodzą ulicami Manhattanu w towarzystwie ogromnych balonów. Zostały one wprowadzone już w 1927 roku w zastępstwie żywych zwierząt, które początkowo uświetniały wydarzenie (i całe szczęście).

W paradzie biorą udział także znani celebryci. Oprócz bajkowych postaci z balonów, atrakcje zapewniają olbrzymie platformy, orkiestry oraz przebierańcy. Wśród gigantycznych maskotek, nie może zabraknąć wielkiego indyka. Ten okaz akurat ma szczęście i nie będzie wieczorem zjedzony na kolację. Takie wydarzenia to także świetna okazja do zrobienia zdjęć. O ciekawy temat nie trudno.

Jak było w tym roku? Jak zawsze kolorowo i radośnie. Zobaczcie sami.

Macy's Thanksgiving Day Parade 2019 | FULL

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)