Syn sławnego "Łowcy Krokodyli" został wyróżniony w  Wildlife Photographer of the Year

Syn sławnego "Łowcy Krokodyli" został wyróżniony w  Wildlife Photographer of the Year
Źródło zdjęć: © © Robert Irvin / [Instagram](https://www.instagram.com/p/Bnr5FDxhsyY/)
Monika Homan

27.12.2018 08:12, aktual.: 28.12.2018 17:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Robert Irvin, syn Steve'a, słynnego przyrodnika z Australii, znanego ze swoich programów na Animal Planet i Discovery Channel kontynuuje pasję swojego ojca. Ma dopiero 14 lat, a jego zdjęcia wyróżniane są już w prestiżowych konkursach fotograficznych.

Pamiętacie Steve’a Irvina, znanego "Łowcę Krokodyli"? Przyrodnik z Australii zasłynął między innymi dzięki swoim programom na Animal Planet oraz Discovery Channel. W 2006 roku Steve zginął zaatakowany przez płaszczkę. Jego syn, Robert miał wtedy 2 lata. Dziś ma lat 14 i kontynuuje ojca pasję do dzikiej przyrody.

Zdjęcia Roberta były wielokrotnie doceniane w konkursach. Ostatnio jedno z nich wyróżnione zostało w jednym z najbardziej prestiżowych - Wildlife Photographer of the Year.

Jego mroczny wizerunek pająka atakującego pustynną żabę, zatytułowany "The catch" uznany został za godny wyróżnienia. Zdjęcie wykonał podczas miesięcznego pobytu w Queensland, w Australii, gdzie zwiedzał rozległe bagna.

Jestem bardzo dumny z tego, że moje zdjęcie ciesyz się uznaniem w najbardziej prestiżowym konkursie fotografii przyrodniczej na świecie. Jestem zachwycony, że stanie się ono częścią galerii wystawianej na całym świecie i mam nadzieję, że zainspiruje ono innych młodych ludzi odo fotografowania i doceniania naturalnego świata.

Ten gatunek pająka nie buduje sieci łownych, ale aktywnie poluje. Zwykle jego ofiarami są owady lub stawonogi, jednak zdarza się, że zapoluje na większe zwierzęta. Sfotografowany przez Roberta pająk prawdopodobnie spadł z gałęzi podczas szamotaniny z żabą i zawiesił się na jedwabnej nici.

Zwycięzcą konkursu został Marsel van Oosten ze zdjęciem pary rokselan złocistych, które pokonało 45 tysięcy innych zdjęć. Zgłoszenia do WPY 2019 są już zamknięte.

[h4][url=https://slack-redir.net/link?url=https%3A%2F%2Fwww.research.net%2Fr%2FKT98DX9] Interesujesz się technologiami? Opowiedz nam o tym?[/url][/h4]

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)