Syrp Super Dark Variable ND - recepta na długie ekspozycje w dzień

Syrp Super Dark Variable ND - recepta na długie ekspozycje w dzień
Marcin Falana

13.12.2016 11:51, aktual.: 26.07.2022 18:43

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jeżeli chcecie fotografować w dzień na długich czasach ekspozycji, to firma Syrp ma ciekawe rozwiązanie - filtr ND, który przyciemnia ekspozycję w zakresie od 5 do 10 EV.

Producent akcesoriów fotograficznych, dedykowanych głównie to filmików time lapse, firma Syrp, zaprezentowała filtr Super Dark Variable ND, który działa zakresie od 5 do 10 EV. Jest to propozycja dla wszystkich, którzy lubią fotografować na długich czasach ekspozycji, nawet w ciągu dnia. Dzięki zastosowaniu filtra Syrp Super Dark Variable ND możemy wydłużyć ekspozycję, co pozwala między innymi na fotografowanie z długimi czasami np. 15 s, nawet w słoneczny dzień.

Syrp Super Dark Variable ND Filter – DSLR Photography and Time-lapse Gear

Na filmiku promocyjnym producent wylicza różne zastosowania filtrów ND. Jednym z ciekawszych jest ich wykorzystanie do rozmazania ruchomych obiektów w filmikach timelapse, dzięki czemu nabiera on więcej płynności. Jednak zastosowań jest dużo więcej, jak chociażby klasyczne wygładzanie wody czy nieba.

Filtr Super Dark Variable N
Filtr Super Dark Variable N

Filtr Super Dark Variable ND działa w zakresie od 5 do 10 EV. Na pierścieniu znajduje się oznaczenie, które opisuje, jak dużo światła obcinamy. Producent twierdzi także, że ich filtr działa bez negatywnych efektów występujących w filtrach ND. Filtr może być obracany tylko w określonym, bezpiecznym zakresie. Ponadto został zabezpieczony ogranicznikami, które zapobiegają zbyt dużemu obrotowi przedniego pierścienia.

Filtr Super Dark Variable N
Filtr Super Dark Variable N

Filtr Syrp Super Dark Variable ND będzie dostępny w dwóch wymiarach 67 mm oraz 82 mm. Każdy oferuje przejściówki do mniejszych średnic, więc wzrasta ich użyteczność z kilkoma obiektywami. Przedni pierścień oferuje gwint, więc umożliwia zastosowanie dodatkowych filtrów. Poza tym spokojnie możemy założyć na niego dekielek.

Filtr Super Dark Variable N
Filtr Super Dark Variable N

Za wersję 67mm trzeba będzie zapłacić 169 dolarów, a za 82 mm 209 dolarów. W zestawie znajduje się ochronne, skórzane etui zamykane na suwak.

Filtr Super Dark Variable N
Filtr Super Dark Variable N
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)