Szczury są wszędzie. Ten fotograf wie, jak je złapać

Szczury są wszędzie. Ten fotograf wie, jak je złapać

Szczury są wszędzie. Ten fotograf wie, jak je złapać
Źródło zdjęć: © © Charlie Hamilton James / [Instagram](https://www.instagram.com/chamiltonjames/)
Monika Homan
26.03.2019 13:30, aktualizacja: 26.03.2019 14:30

Większość z nas na widok szczura biegającego po ulicy czuje odrazę lub strach. Fotograf National Geographic znalazł w nich temat dla swoich fotografii. Seria jego zdjęć dokumentuje życie niechcianych lokatorów naszych miast.

Są jak nasz cień. Pojawiają się licznie w dużych miastach - wszędzie tam, gdzie jest dużo ludzi są i one - szczury. W największych miastach Polski są ich miliony. Często mieszka w nich kilkukrotnie więcej szczurów, niż ludzi.

Nie boją się ludzi, są inteligentne i bardzo trudno się ich pozbyć. Kojarzone są z brudem i chorobami, które przenoszą. Wzbudzają strach i obrzydzenie, a ludzie ich nienawidzą. Szczury potrafią być ogromne i ważyć nawet kilkanaście kilogramów.

Rozmnażają się bardzo szybko. Naukowcy szacują, że miot dziewięciu szczeniąt w ciągu roku urośnie do 270 osobników. Gryzonie te osiągają zazwyczaj dojrzałość płciową przez 12 tygodni, a w jednym miocie może być od dwóch do dwunastu szczeniąt. Samica może zajść w ciąże nawet cztery razy do roku.

Charlie Hamilton James, fotograf National Geographic, w jednym ze swoich projektów poświęcił szczurom żyjącym w mieście nieco uwagi. Zamiast z obrzydzeniem uciekać przed gryzoniami, fotograf wycelował w nie swój obiektyw i udokumentował życie tych małych lokatorów wielkich miast.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)