Świeże spojrzenie na morskie krajobrazy na zdjęciach Raya Collinsa

Świeże spojrzenie na morskie krajobrazy na zdjęciach Raya Collinsa

Collins już od kilku lat zawodowo zajmuje się tylko fotografią. Jego prace są prezentowane w magazynach, gazetach, stronach internetowych i telewizjach na całym świecie.
Collins już od kilku lat zawodowo zajmuje się tylko fotografią. Jego prace są prezentowane w magazynach, gazetach, stronach internetowych i telewizjach na całym świecie.
Źródło zdjęć: © „Góra" © Ray Collins / [www.raycollinsphoto.com](http://raycollinsphoto.com)
Krzysztof Basel
07.08.2015 09:43, aktualizacja: 07.08.2015 12:26

Ray Collins przez większą część swoje życia pracował w kopalniach węgla. Zawsze jednak fascynował się oceanem i surfingiem. W 2007 roku chwycił po aparat i do dzisiaj się z nim nie rozstaje, w kapitalny sposób fotografując fale morskie. Jest znany z tego, że na zdjęciach nie pokazuje ludzi, a jedynie czystą morską moc fal, które często przybierają najróżniejsze kształty, np. przypominające górskie szczyty.

Prace Collinsa są wyróżniane i wygrywają w prestiżowych międzynarodowych konkursach, takich jak „Smithsonian - Annual Photo Contest" (2015), „American Aperture Awards" - Landscape/Seascape/Nature (2015), „The Ocean Art Photo Competition" (2015), „Ocean Geographic - Pictures of the year" (2013) czy „Australian Surf Photo of the Year" (2012).
Prace Collinsa są wyróżniane i wygrywają w prestiżowych międzynarodowych konkursach, takich jak „Smithsonian - Annual Photo Contest" (2015), „American Aperture Awards" - Landscape/Seascape/Nature (2015), „The Ocean Art Photo Competition" (2015), „Ocean Geographic - Pictures of the year" (2013) czy „Australian Surf Photo of the Year" (2012).© „Morski potwór" © Ray Collins / [www.raycollinsphoto.com](http://raycollinsphoto.com)
„Chcę uchwycić nastroje oceanu, podzielić się moją interpretacją światła, wody i ruchu w sposób intymny. Moje najwcześniejsze wspomnienia związane są z morzem, nigdzie nie czuje się lepiej, woda daje mi pełną wolność. Co więcej, ocean dał mi lekcje, które pozostaną ze mną do końca życia. Nauczyłem się szacunku, cierpliwości i harmonii" – mówi Ray Collins.
„Chcę uchwycić nastroje oceanu, podzielić się moją interpretacją światła, wody i ruchu w sposób intymny. Moje najwcześniejsze wspomnienia związane są z morzem, nigdzie nie czuje się lepiej, woda daje mi pełną wolność. Co więcej, ocean dał mi lekcje, które pozostaną ze mną do końca życia. Nauczyłem się szacunku, cierpliwości i harmonii" – mówi Ray Collins.© © Ray Collins / [www.raycollinsphoto.com](http://raycollinsphoto.com)
Jego niezwykłe fotografie były wykorzystywane przez tak znane marki, jak Apple, Nikon, United Airlines, Isuzu, Qantas, Patagonia, National Geographic czy Red Bull.
Jego niezwykłe fotografie były wykorzystywane przez tak znane marki, jak Apple, Nikon, United Airlines, Isuzu, Qantas, Patagonia, National Geographic czy Red Bull.© © Ray Collins / [www.raycollinsphoto.com](http://raycollinsphoto.com)
Fotograf jest wspierany przez firmy Nikon Australia, Aquatech, RVCA, DaFin, Zion Wetsuits i Sun Zapper.
Fotograf jest wspierany przez firmy Nikon Australia, Aquatech, RVCA, DaFin, Zion Wetsuits i Sun Zapper.© „Gniew" © Ray Collins / [www.raycollinsphoto.com](http://raycollinsphoto.com)
Jak sam pisze, jest spędza godziny szukając dobrych, złych, idealnych czy brzydkich fal. Jest też uzależniony od światła i dobrej kawy.
Jak sam pisze, jest spędza godziny szukając dobrych, złych, idealnych czy brzydkich fal. Jest też uzależniony od światła i dobrej kawy.© © Ray Collins / [www.raycollinsphoto.com](http://raycollinsphoto.com)
Więcej jego zdjęć możecie obejrzeć na stronie www.raycollinsphoto.com oraz profilach na Facebooku i Instagramie.
Więcej jego zdjęć możecie obejrzeć na stronie www.raycollinsphoto.com oraz profilach na Facebooku i Instagramie.© © Ray Collins / [www.raycollinsphoto.com](http://raycollinsphoto.com)
„Ideał"
„Ideał"© © Ray Collins / [www.raycollinsphoto.com](http://raycollinsphoto.com)
Obraz
© © Ray Collins / [www.raycollinsphoto.com](http://raycollinsphoto.com)
„Domy"
„Domy"© © Ray Collins / [www.raycollinsphoto.com](http://raycollinsphoto.com)
„Schody"
„Schody"© © Ray Collins / [www.raycollinsphoto.com](http://raycollinsphoto.com)
„Fala jak skała"
„Fala jak skała"© © Ray Collins / [www.raycollinsphoto.com](http://raycollinsphoto.com)
„Kirra"
„Kirra"© © Ray Collins / [www.raycollinsphoto.com](http://raycollinsphoto.com)
„Ideał"
„Ideał"© © Ray Collins / [www.raycollinsphoto.com](http://raycollinsphoto.com)
„Morski potwór"
„Morski potwór"© © Ray Collins / [www.raycollinsphoto.com](http://raycollinsphoto.com)
„Na szczycie rafy"
„Na szczycie rafy"© © Ray Collins / [www.raycollinsphoto.com](http://raycollinsphoto.com)
„Pod"
„Pod"© © Ray Collins / [www.raycollinsphoto.com](http://raycollinsphoto.com)
„Portal"
„Portal"© © Ray Collins / [www.raycollinsphoto.com](http://raycollinsphoto.com)
„Poświata"
„Poświata"© © Ray Collins / [www.raycollinsphoto.com](http://raycollinsphoto.com)
„Poświata"
„Poświata"© © Ray Collins / [www.raycollinsphoto.com](http://raycollinsphoto.com)
„Spod powierzchni"
„Spod powierzchni"© © Ray Collins / [www.raycollinsphoto.com](http://raycollinsphoto.com)
„Srebrny cylindryczny kształt"
„Srebrny cylindryczny kształt"© © Ray Collins / [www.raycollinsphoto.com](http://raycollinsphoto.com)
„Tęcza"
„Tęcza"© © Ray Collins / [www.raycollinsphoto.com](http://raycollinsphoto.com)
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)