Szkockie wyżyny zachwycają swoim majestatem w pięknym timelapsie

Szkockie wyżyny zachwycają swoim majestatem w pięknym timelapsie

Szkockie wyżyny zachwycają swoim majestatem w pięknym timelapsie
Marcin Watemborski
17.08.2018 13:13, aktualizacja: 19.08.2018 08:51

Jak tylko daleko sięgam pamięcią, zawsze byłem zachwycony krajobrazami dwóch krajów: Islandii i Szkocji. Ten drugi charakteryzuje się niesamowitymi ”highlandami”, pełnymi łąk i dzikich zwierząt. Zobaczcie to sami.

Szkocja to niesamowity kraj pod względem krajobrazowym. Liczne góry i ogromne łąki sprzyjają malowniczym zdjęciom. Jeśli dodacie do tego klify i rozbijające się o nie fale, otrzymacie coś po prostu przepięknego. Jonathan Martin wybrał się do tego kraju, by ująć jego charakterystyczny klimat.

Fotograf wspomina, że warunki do robienia zdjęć są tam trudne, podobnie jak w Irlandii – porywisty wiatr i nieoczekiwane, rzęsiste opady deszczu nie sprzyjają robieniu zdjęć. Jednak nie było to dla niego przeszkodą. Artysta jest zachwycony materiałem, który przywiózł i temu, że tak często towarzyszyła mu gęsta mgła budująca tajemniczy nastrój.

Cała produkcja powstała na północy Szkocji. Fotograf postrzega tę krainę jako bardzo wyjątkową. Wspomina ją za każdym razem, gdy włącza ścieżkę dźwiękową do ”Meridy Walecznej”, chociaż osobiście wolałbym tę z ”Bravehearta” Mela Gibsona lub ”Rob Roya” Michaela Catona-Jonesa.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)