Szkoła Mistrzów Fotografii - komentarz

© Andrzej Szklanny, 3 miejsce
© Andrzej Szklanny, 3 miejsce
Wojciech Gadomski

07.09.2013 08:00, aktual.: 26.07.2022 20:10

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Parę dni minęło od ogłoszenia wyników konkursu fotograficznego Gazety Wyborczej. 30 października internauci nie zostawili suchej nitki na zwycięskich zdjęciach. Wyjątkowo słaba jest fotografia która zajęła 1 miejsce.

Parę dni minęło od ogłoszenia wyników konkursu fotograficznego Gazety Wyborczej. 30 października internauci nie zostawili suchej nitki na zwycięskich zdjęciach. Wyjątkowo słaba jest fotografia która zajęła 1 miejsce.

Szkoła Mistrzów Fotografii Gazety Wyborczej powstała w 2008 roku. W ramach przedsięwzięcia publikowano wywiady z fotografami GW i lekcje fotografii dla amatorów. W Dużym Formacie można było znaleźć sylwetki najwybitniejszych fotografów w historii. Był też konkurs. Wszystko spinał blog akcji. Pracownikom działu foto Gazety udało się stworzyć prostą i otwarta formułę przyciągająca nie tylko robiących zdjęcia. Sprawie przyświecała wyzwalające idee: każdy może fotografować, każdy może się nauczyć fotografii. Projekt w tej formie szybko poszedł do kosza.

Obraz

Na blogu ostatni wpis jest z maja 2009 roku. Do dziś przetrwał tylko konkurs, któremu w tym roku zafundowano chyba ostatnią edycję. Nie wiem kto i czemu wybrał zdjęcie pana Olgierda Różyckiego i dał mu 1 miejsce. Zdjęcie jest po prostu słabe, i nie ma tu nad czym się rozwodzić. 3 miejsce, to jeszcze bardziej absurdalny wybór, jakaś ławka gdzieś tam, może temat jest zabawny ale zdjęcie niestety żadne. Jedynie 2 miejsce się jako tako broni, ale pani Głowackiej-Wolf zabrakło chyba czasu albo cierpliwości do wyczekania lepszej sytuacji, nie mniej to zdjęcie jest najlepsze z tych które wygrały. Dalej w galerii wyróżnionych można znaleźć parę fotografii których autorzy mogliby od biedy znaleźć się na podium. Myślę na przykład o zdjęciu Dominika Żyłkowskiego na którym złapał mężczyznę unoszącego się nad ziemią. Jest emocja, temat fajny, ujdzie.

Obraz

Jak było wcześniej? Każde zdjęcie w konkursie Wyborczej było opatrzone starannie napisanym komentarzem jednego z pracowników działu foto gazety. Raczej nie zdarzały się rażące pomyłki w werdykcie, jak w tegorocznej edycji. Czuć było, że ktoś z głową czuwa nad konkursem. Dla czego jest tak jak jest? Proste, w Wyborczej już nie ma Mistrzów Fotografii.

[solr id="fotoblogia-pl-50415" excerpt="1" image="1" words="20" _url="http://fotoblogia.pl/2611,rzeczpospolita-i-agora-likiwduja-dzialy-fotograficzne" _mphoto="fotolia-32985152-subscri-ea8a737.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]3105[/block]

© Kornelia Głowacka-Wolf, 2 miejsce
© Kornelia Głowacka-Wolf, 2 miejsce
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)