Sztuczna inteligencja Nvidia tworzy zdjęcia ludzi, którzy nigdy nie istnieli

Sztuczna inteligencja Nvidia tworzy zdjęcia ludzi, którzy nigdy nie istnieli
Marcin Falana

31.10.2017 13:39, aktual.: 26.07.2022 18:17

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

To, że sztuczna inteligencja robi zdjęcia, czy jest w stanie przekształcać je w obrazy, jest już oczywiste. Nowością dla sztucznej inteligencji jest generowanie swoich własnych zdjęć ludzi, a nawet rzeczy, które nigdy nie istniały.

Nvidia zaprezentowała sieć GAN (Generative Adversarial Network), która może generować obrazy o dużej rozdzielczości z treningowej bazy danych. Metoda Nvidia składa się z dwóch sieci neuronowych, które opierają się na algorytmach stosowanych przy uczeniu się maszyn, które uczą się same używając sztucznej inteligencji poprzez próby i błędy, bez interwencji człowieka.

Progressive Growing of GANs for Improved Quality, Stability, and Variation

W tym przypadku jedna sieć neuronowa została nazwana “generatorem”, a druga “odróżniaczem”. Generator tworzy obraz, który druga sieć porównuje z próbką i przekazuje informacje zwrotne. W końcu działanie tego tandemu doprowadzi do tego, że sieć generatorów będzie renderować coraz lepsze obrazy, a sieć odróżniaczy będzie coraz lepsza w kontrolowaniu.

Tym samym Nvidia rozszerza wcześniejsze próby generowania zdjęć chociażby przez Google, tworząc więcej obrazów o wyższej jakości w krótszym czasie. Program rozpoczął od tworzenia zdjęć ludzi, którzy nie istnieją w niskiej rozdzielczości, korzystając z bazy danych zdjęć gwiazd. W miarę jak system się doskonalił, naukowcy dodawali kolejne warstwy, które dodawały szczegóły i powstawało zdjęcie HD.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/7]
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także