Sztuczna inteligencja powiększa zdjęcia. Sprawdź imponujące efekty

Sztuczna inteligencja powiększa zdjęcia. Sprawdź imponujące efekty

Sztuczna inteligencja powiększa zdjęcia. Sprawdź imponujące efekty
Anna Rymsza
30.08.2019 09:39, aktualizacja: 26.07.2022 15:39

Powiększanie cyfrowych obrazów to spore wyzwanie. Zwykłe mnożenie pikseli nie wchodzi w grę, a algorytmy wyznaczające kolor dodanych pikseli wymagają ponownego wyostrzenia. Nadzieja w sztucznej inteligencji.

AI Image Enlarger to darmowy program i usługa online do powiększania obrazów. Efekty jego pracy są imponujące i biją na głowę to, co oferują tradycyjne algorytmy. Sztuczna inteligencja jest w stanie odtworzyć detale zaskakująco dokładnie.

Sprawdź AI Image Enlarger

AI Image Enlarger jest dostępny do pobrania albo jako aplikacja w przeglądarce. Przetwarzanie obrazu odbywa się w chmurze, więc program wymaga stałego połączenia z internetem.

AI Image Enlarger przyjmuje obrazy JPG i PNG o maksymalnej rozdzielczości 800×750 pikseli, mniejsze niż 3 MB. Aplikacja może powiększyć obraz dwu lub czterokrotnie. Do wyboru mamy cztery ustawienia pracy dla różnych typów obrazów: sztuka, twarz, zdjęcie i wysoka jakość, przy czym to ostatnie zajmuje najwięcej czasu.

Obraz

A oto efekty. Zdjęcia powiekszone z użyciem AI Image Enlargera i zestawiłam tymi samymi obrazami, powiększonymi z użyciem interpolacji dwusześciennej w Affinity Photo. Zdjęcia zostały powiększone czterokrotnie z 640 do 2560 pikseli szerokości. Pliki tego rozmiaru można spokojnie drukować.

Obraz
Obraz;
Obraz
Obraz;
Obraz
Obraz;

Możesz pomóc ulepszyć AI Image Enlarger

Twórcy aplikacji wciąż starają się ulepszyć jej działanie i proszą o pomoc w gromadzeniu zdjęć, na których sztuczna inteligencja będzie się uczyć. Każdy fotograf może im pomóc, przekazując kolekcję obrazów o rozdzielczości przynajmniej 1000×1000 pikseli, zebranych w kolekcje tematyczne (twarze, krajobraz, kwiaty itp.).

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)