Sztuczna inteligencja stworzyła portrety nieistniejących osób

Sztuczna inteligencja stworzyła portrety nieistniejących osób
Źródło zdjęć: © © [Generated.Photos](https://drive.google.com/drive/folders/1wSy4TVjSvtXeRQ6Zr8W98YbSuZXrZrgY)
Justyna Kocur-Czarny

26.09.2019 08:22, aktual.: 26.07.2022 15:36

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

100 000 portretów osób, które nigdy nie istniały. Dokładnie tyle firma Icons8 udostępniła za darmo do pobrania. Nie musicie się martwić o dobra osobiste tych osób, a jeśli potrzebujecie wykorzystać wizerunek wirtualnych postaci - śmiało!

29 000 zdjęć 69 modeli zostało wykorzystanych do stworzenia bazy darmowych fotografii. Icons8 udostępniła portrety 100 000 osób, które nie istnieją. Ich twarze to wynik trzech lat pracy. Tyle czasu było potrzebne, żeby sztuczna inteligencja nauczyła się generować realistyczne zdjęcia.

Nie wszystkie portrety są udane. Niektóre twarze mają spore defekty, jak dziura pośrodku czoła lub zniekształcone kontury. Większość wygląda jednak bardzo realistycznie. Z powodzeniem mogą zastąpić zdjęcia stockowe. Taki zresztą jest cel tego narzędzia. W przypadku nieistniejących osób nie musimy się martwić o zgodę na wykorzystanie wizerunku.

100K AI Generated Faces

Podobne rozwiązanie zostało jakiś czas temu zaprezentowane w projekcie "This person doesn't exist". Na stronie możemy generować twarze nieistniejących osób.

Darmowe zdjęcia można pobrać ze strony Generated.Photos. Jedyne, co należy zrobić, żeby użyć zdjęć, to zamieścić link do strony. Do wyboru są twarze "osób" w różnym wieku, płci i w różnych warunkach oświetleniowych.

Ta technologia jest na pewno sporym ułatwieniem dla grafików i obniża koszty tworzenia baz zdjęć. Istnieje jednak pewne ryzyko, że wizerunki nieistniejących ludzi zostaną wykorzystane w celu fałszowania danych. Podobnie jak w przypadku technologii, która potrafi sprawić, że Barack Obama mówi, cokolwiek mu każemy.

You Won’t Believe What Obama Says In This Video! 😉

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)