Sztuczna inteligencja w tej aplikacji pomoże ci wybrać najlepsze zdjęcia

Sztuczna inteligencja w tej aplikacji pomoże ci wybrać najlepsze zdjęcia
Marcin Watemborski

15.02.2021 06:37, aktual.: 06.03.2024 22:27

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Photo Culling to nowa aplikacja Canona, której zadaniem jest ułatwienie życia fotografom i przyspieszenie procesu dostarczenia gotowych zdjęć do klienta. Tym, co spędza sen z powiek wielu z nas, jest selekcja najlepszych kadrów. Niech sztuczna inteligencja pokaże, na co ją stać.

Aplikacja mobilna Photo Culling wyposażona w algorytm sztucznej inteligencji, bierze pod rozwagę 4 kluczowe aspekty zdjęcia: ostrość, ilość szumu, emocje oraz zamknięte oczy. Bazuje ona na silniku SI Canona o nazwie Photography Intelligence Learning, czyli PHIL. Wirtualny krytyk pomoże fotografowi wybrać te zdjęcia, które spełniają kryteria będące wg PHILa najważniejsze.

Inną funkcjonalnością Photo Culling jest wybranie najlepszego zdjęcia z zaznaczonej serii podobnych kadrów. PHIL oceni również każdy obraz, nadając mu indywidualną notę i ustawi dla nich odpowiednie parametry. Niestety pracuje tylko na podstawie zaimportowanych plików JPEG z aparatu lub zdjęć ze smartfona. Na obsługę plików RAW nie ma co liczyć.

Obraz

Aplikacja jest dostępna, póki co jedynie na iOS i nie ma ani słowa na temat powstania wersji na system Android. Więcej o Photo Culling dowiecie się ze strony producenta.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)