Sztuczna inteligencja zmieni zdjęcie twojego pupila w dzieło sztuki

Sztuczna inteligencja zmieni zdjęcie twojego pupila w dzieło sztuki

Sztuczna inteligencja zmieni zdjęcie twojego pupila w dzieło sztuki
Kasia Piotrowska
25.09.2019 08:14, aktualizacja: 26.07.2022 15:37

Art in a sec to strona, dzięki której możesz zamienić zdjęcie swojego zwierzaka w obraz. Do wyboru jest ponad 100 filtrów.

Algorytmy sztucznej inteligencji zastosowane w Art in a sec działają dużo dokładniej niż proste filtry nakładane na zdjęcie. Analizują obraz, wykorzystując różne techniki, takie jak segmentacja obrazu i analiza punktów orientacyjnych. Dzięki temu pomagają określić temat dzieła i jego kształt, a także rozpoznają tło i pierwszy plan obrazu.

Algorytm Art in a Sec symuluje realistyczne pociągnięcia pędzla, których rozmiar, kolor i kierunek oblicza się na podstawie głębi obrazu. To sprawia, że każde zdjęcie jest spersonalizowane.

Obraz
Obraz;

Założenie konta zajmuje dosłownie chwilę. Po tym, jak otrzymamy link aktywacyjny, możemy wgrać dowolne zdjęcie na stronę i wybrać, w jaki sposób aplikacja ma je przerobić. Od szkicu, przez olej na płótnie, po futurystyczną abstrakcję. Do wyboru jest ponad 100 różnych stylów.

Przetwarzanie obrazu trwa kilkadziesiąt sekund, a przetworzone obrazy można zapisać w prywatnej galerii. Niestety, użytkownik nie otrzymuje pliku z przerobionym zdjęciem, który mógłby dowolnie wykorzystać. Głównym celem Art in a sec jest produkcja plakatów i obrazów do powieszenia na ścianie. To znaczy, że otrzymujemy fizyczny produkt w postaci obrazu na płótnie lub wydruku.

Obraz
Obraz;

Do wyboru mamy 6 rozmiarów (wszystkie w kwadracie) od 15-centymetrowych do prawie metrowych. Koszt najmniejszego obrazu to około 175 złotych. Obrazy nie są wysyłane do Polski, ale aplikacja jest całkowicie darmowa, więc dla zabawy można poeksperymentować i wybrać najbardziej pasujący do naszego pupila styl w malarstwie.

Obraz
Obraz;
Obraz
Obraz;
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)