Dzieci, które na głowie mają sztukę. Portrety high-fashion w hołdzie afro
Celem serii "Afro Art" jest pokazanie dzieciom, że mogą być dumne ze swojego wyglądu i kultury. Przed obiektywem Regisa i Kahran Bethencourt stanęły dzieci, które łączy wspólna cecha: bujne afro na głowie. Ich włosy, niczym rzeźby, zamieniły się w dzieła sztuki i stały się głównym tematem fotografii.
08.04.2019 | aktual.: 08.04.2019 15:28
Regis i Kahran Bethencourt są parą fotografów z Atlanty, którzy pracują ze sobą od siedmiu lat. Razem tworzą zespół Creative Soul Photography. Sfotografowali do tej pory setki dzieci, rodzin i marek. Ich specjalnością jest fotografia stylu życia i wizualne opowiadanie historii.
Seria, którą stworzyli - "Afro Art" nie jest jednak fotografią lifestylową. Do swojego studio zaprosili dzieci, które łączy wspólna cecha: bujne afro na głowie. Dopracowane w każdym calu zdjęcia podkreślają piękno czarnoskórych dzieci i ich charakterystycznych włosów.
Wyszukane stroje i fryzury w nieco barokowej estetyce z nutką steampunku w połączeniu z pozami i oświetleniem rodem z magazynów modowych sprawiają, że ta seria jest wyjątkowa. Swój projekt Regis i Kharan zaczęli w 2014 roku. Na ich zdjęciach naturalne włosy młodych modelek i modeli stają się dziełem sztuki, pewnego rodzaju rzeźbą.
Celem serii AfroArt jest pokazanie dzieciom, że mogą być dumne ze swojej kultury. Dla fotografów ważne jest, żeby pokazać im pozytywny obraz siebie samych.
Aby walczyć z negatywnymi odczuciami fotografowie pokazują dzieci, które kochają to, jak wyglądają i świetnie czują się ze swoimi bujnymi włosami. Małżeństwo pracowało nad zdjęciami w różnych stanach USA. W każdym z nich postawili na inne elementy odzieży i akcesoria. Dodatki choć wyszukane, są tak dobrane, żeby nie odwracały uwagi od przepięknych fryzur, a zamiast tego podkreślały je i dodawały im charakteru.