Przedpremierowy pokaz filmu "Szukając Vivian Maier" już 9 kwietnia w Warszawie

Przedpremierowy pokaz filmu "Szukając Vivian Maier" już 9 kwietnia w Warszawie

Przedpremierowy pokaz filmu "Szukając Vivian Maier" już 9 kwietnia w Warszawie
Źródło zdjęć: © © Vivian Maier
Piotr Kała
01.04.2014 07:51, aktualizacja: 26.07.2022 20:00

Zdjęcia Vivian Maier, niani z Nowego Jorku, której bogate amatorskie zbiory fotograficzne pokazujące życie Ameryki sprzed kilkudziesięciu lat odkryto niedawno, zostaną zaprezentowane w Leica Gallery. Film opowiadający o odkrywaniu tych zdjęć przez współczesnych będzie można obejrzeć w Polsce.

O niezwykłej historii Vivian Maier (1926-2009) zaledwie kilka dni po premierze w USA filmu "Finding Vivian Maier" pisał Paweł Ratajczak. A już teraz mamy potwierdzoną informację, że Leica Gallery w Warszawie planuje od 9 maja wystawić zdjęcia tej autorki, o której jeszcze kilka lat temu nikt nie słyszał. Tego samego dnia do polskich kin ma trafić wspomniany film. Przedpremierowy pokaz dzieła "Szukając Vivian Maier" odbędzie się już 9 kwietnia w Kinie Muranów w Warszawie.

Obraz

O tym, że Vivian Maier fotografowała, wiedziało niewielu. O tym, jak dobre zdjęcia robiła, nikt. Vivian była nianią, która po pracy fotografowała toczące się przed jej obiektywem życie. I robiła to w sposób, jakiego nie powstydziłby się niejeden znany fotograf. Poza tym jej zdjęcia to po prostu cenny dokument o życiu ludzi w czasach amerykańskiej prosperity.

Obraz
© © Vivian Maier

Dopiero w 2007 roku odnaleziono 100 tysięcy klatek negatywów naświetlonych przez Vivian. O odkrywaniu historii Vivian opowiada film, który był pokazywany m.in. na festiwalu Sundance.

Obraz
© © Vivian Maier
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)