Szukał odskoczni, więc wzbił się w powietrze - fotografia lotnicza Patryka Morzonka

Patryk Morzonek na co dzień zajmuje się fotografią komercyjną. Spędza długie godziny w fotograficznym studio lub przed komputerem podczas postprodukcji. Dwa lata temu odskocznią od rutyny okazały się zdjęcia z jego podróży. Stwierdził jednak, że kilka wyjazdów w ciągu roku to dla niego za mało.
Patryk Morzonek na co dzień zajmuje się fotografią komercyjną. Spędza długie godziny w fotograficznym studio lub przed komputerem podczas postprodukcji. Dwa lata temu odskocznią od rutyny okazały się zdjęcia z jego podróży. Stwierdził jednak, że kilka wyjazdów w ciągu roku to dla niego za mało.
Źródło zdjęć: © © Patryk Morzonek / [Instagram](https://www.instagram.com/morzonn/?hl=pl)
Monika Homan

27.06.2018 07:23, aktual.: 27.06.2018 15:41

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Patryk Morzonek jest fotografem komercyjnym. Odskocznią od codziennych zajęć okazały się dla niego wycieczki, na które zabiera ze sobą drona- może spędzić czas na łonie natury i dalej robić świetne zdjęcia.

  • Potrzebowałem czegoś, w co wkręciłbym się na co dzień, co mógłbym robić będąc na miejscu - mówi Patryk.
Około roku temu jego uwagę zwróciła drony i fotografia lotnicza. Pożyczył drona od kolegi, żeby sprawdzić "z czym to się je" i szybko się wkręcił. Krótko po tym miał już własnego, tłumacząc sobie niemały wydatek tym, że przyda mu się on w pracy.
Około roku temu jego uwagę zwróciła drony i fotografia lotnicza. Pożyczył drona od kolegi, żeby sprawdzić "z czym to się je" i szybko się wkręcił. Krótko po tym miał już własnego, tłumacząc sobie niemały wydatek tym, że przyda mu się on w pracy.© © Patryk Morzonek / [Instagram](https://www.instagram.com/morzonn/?hl=pl)
W rzeczywistości stało się zupełnie inaczej. Zaczął odwiedzać znane sobie na wylot miejsca i odkrywać je w kompletnie nowy sposób. Zauważył, że pozornie nudne i nieciekawe lokacje, mogą okazać się świetnymi fotograficznymi tematami.
W rzeczywistości stało się zupełnie inaczej. Zaczął odwiedzać znane sobie na wylot miejsca i odkrywać je w kompletnie nowy sposób. Zauważył, że pozornie nudne i nieciekawe lokacje, mogą okazać się świetnymi fotograficznymi tematami.© © Patryk Morzonek / [Instagram](https://www.instagram.com/morzonn/?hl=pl)
  • To był dla mnie strzał w dziesiątkę - mówi Patryk - wkręciłem się zupełnie w latanie i fotografowanie.
Fakt, że nie musiał już jechać daleko, żeby znaleźć coś, co warte będzie wyciągnięcia aparatu, było główną przyczyną jego miłości do dronów. Oczywiście zabierał urządzenia na dalsze wyjazdy, ale najwięcej jego fotografii lotniczych powstaje w Polsce.
Fakt, że nie musiał już jechać daleko, żeby znaleźć coś, co warte będzie wyciągnięcia aparatu, było główną przyczyną jego miłości do dronów. Oczywiście zabierał urządzenia na dalsze wyjazdy, ale najwięcej jego fotografii lotniczych powstaje w Polsce.© © Patryk Morzonek / [Instagram](https://www.instagram.com/morzonn/?hl=pl)
Już samo wzbicie się w powietrze i obserwowanie wszystkiego z góry początkowo wywoływało w Morzonku zachwyt. Kiedy pierwsze emocje opadły, zaczął więcej czasu poświęcać na przemyślenie kadru, zaplanowanie zdjęć, szukanie miejsca. Wspomaga się Google Maps, ale zdjęcia satelitarne są nieaktualne. Na fotografiach Patryka często pojawia się motyw pól uprawnych, a te zmieniają się błyskawicznie.
Już samo wzbicie się w powietrze i obserwowanie wszystkiego z góry początkowo wywoływało w Morzonku zachwyt. Kiedy pierwsze emocje opadły, zaczął więcej czasu poświęcać na przemyślenie kadru, zaplanowanie zdjęć, szukanie miejsca. Wspomaga się Google Maps, ale zdjęcia satelitarne są nieaktualne. Na fotografiach Patryka często pojawia się motyw pól uprawnych, a te zmieniają się błyskawicznie.© © Patryk Morzonek / [Instagram](https://www.instagram.com/morzonn/?hl=pl)
  • Dużo jeżdżę po okolicach i wykorzystuję dotychczasową wiedzę na temat tych miejsc, próbując sobie wyobrazić, jak mogą wyglądać z góry - mówi Patryk.
Podczas fotografowania z powietrza, Patryk poszukuje wzorów, deseni, porządku w pozornie chaotycznym krajobrazie. Lubi też umieszczać w kadrze ludzi. Często jest to tylko malutka postać, ale dzięki niej może oddać rozmiary obiektów na zdjęciu, pokazać skalę, a czasem w ogóle naprowadzić widza na to, co jest na zdjęciu
Podczas fotografowania z powietrza, Patryk poszukuje wzorów, deseni, porządku w pozornie chaotycznym krajobrazie. Lubi też umieszczać w kadrze ludzi. Często jest to tylko malutka postać, ale dzięki niej może oddać rozmiary obiektów na zdjęciu, pokazać skalę, a czasem w ogóle naprowadzić widza na to, co jest na zdjęciu© © Patryk Morzonek / [Instagram](https://www.instagram.com/morzonn/?hl=pl)
Większość zdjęć, jakie wykonuje to zdjęcia typu "topdown", czyli takie, które są wykonane z obiektywem skierowanym prostopadle w dół. Czasem robi też krajobrazy z bardziej klasyczną perspektywą. Jednak, jak mówi: "Wygląda to jak normalne zdjęcie, zrobione z bardzo wysokiej drabiny".
Większość zdjęć, jakie wykonuje to zdjęcia typu "topdown", czyli takie, które są wykonane z obiektywem skierowanym prostopadle w dół. Czasem robi też krajobrazy z bardziej klasyczną perspektywą. Jednak, jak mówi: "Wygląda to jak normalne zdjęcie, zrobione z bardzo wysokiej drabiny".© © Patryk Morzonek / [Instagram](https://www.instagram.com/morzonn/?hl=pl)

W przyszłości planuje połączyć fotografię lotniczą z innymi technikami.

Więcej zdjęć Patryka znajdziecie na jego profilu Instagramie.
Więcej zdjęć Patryka znajdziecie na jego profilu Instagramie.© © Patryk Morzonek / [Instagram](https://www.instagram.com/morzonn/?hl=pl)

Zdjęcia wykorzystane za zgodą autora.

Obraz
© © Patryk Morzonek / [Instagram](https://www.instagram.com/morzonn/?hl=pl)
Obraz
© © Patryk Morzonek / [Instagram](https://www.instagram.com/morzonn/?hl=pl)
Obraz
© © Patryk Morzonek / [Instagram](https://www.instagram.com/morzonn/?hl=pl)
Obraz
© © Patryk Morzonek / [Instagram](https://www.instagram.com/morzonn/?hl=pl)
Obraz
© © Patryk Morzonek / [Instagram](https://www.instagram.com/morzonn/?hl=pl)
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)