Szybszy Photoshop dzięki akceleracji graficznej AMD

Szybszy Photoshop dzięki akceleracji graficznej AMD

Szybszy Photoshop dzięki akceleracji graficznej AMD
Źródło zdjęć: © @ Adobe / mat. prasowe
Magda Szewczuwianiec
26.06.2014 10:47, aktualizacja: 26.07.2022 19:54

Sporo potężnych funkcji, jakie zostały udostępnione użytkownikom Adobe Photoshop CC, to nie lada wyzwanie dla naszego sprzętu. Jednak nie ma co załamywać rąk. Znienawidzone kółeczko ładowania, które tak uprzykrza życie podczas pracy nad bardziej złożonymi plikami, odchodzi w niepamięć.

Firma AMD ogłosiła właśnie, że nawiązała współpracę z Adobe. Dla subskrybentów Adobe CC oznacza to o wiele szybszą pracę dzięki akceleracji graficznej. Użytkownicy kart graficznych AMD mogą już zacierać ręce, bo AMD nie ma na myśli tylko profesjonalnych kart FirePro: standardowy Radeon również się liczy.

W najnowszej aktualizacji CC pojawiło się kilka dosyć wymagających funkcji, które będą działały lepiej dzięki współpracy Adobe i AMD. Paleta rozmyć, która zyskała rozmycie soczewkowe oraz imitujące ruch, na urządzeniach z kartami AMD będzie w stanie dać z siebie dużo więcej.

Obraz
© © AMD / mat. prasowe

„Współpraca AMD i Adobe zapewnia profesjonalistom dostęp do wydajności, jakiej potrzebują do pracy wraz z wprowadzeniem niesamowitych, nowych funkcji, i to już od momentu ich udostępnienia w usłudze Adobe Creative Cloud,” powiedział Steve Belt, corporate vice president, Strategic Alliances & Platform Enablement w AMD. „Akceleracja graficzna AMD łączy fantastyczne udoskonalenia w programie Adobe Photoshop CC z wydajnością obliczeniową wymaganą do spożytkowania nowych możliwości”.

Technologia AMD AppAcceleration, wykorzystując Open CL, pozwoli użytkownikom skrócić oczekiwanie, aż program przetworzy zadaną funkcję, a co za tym idzie - zmaksymalizować wydajność pracy. Zaimplementowane w Photoshop 2014 narzędzia zyskają nową moc, ale również wcześniej dostępne funkcje będą działać lepiej. Program będzie bardziej wydajny, a podstawowe, znane z wcześniejszych wersji narzędzia nabiorą mocy.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)