Ta foka wcale nie jest szczęśliwa. Ma węgorza w nozdrzach

Ta foka wcale nie jest szczęśliwa. Ma węgorza w nozdrzach
Źródło zdjęć: © ©[Facebook](https://www.facebook.com/HMSRP/photos/a.645951835444837/2534312423275426/?type=3&theater)
Paweł Ziemiński

06.12.2018 14:21, aktual.: 26.07.2022 16:02

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Sytuacja, która przydarzyła się ten foce nie jest wcale zabawna, chociaż na zdjęciu zwierze wygląda na dość zadowoloną. Mniszki hawajskie (foki) mają dziwną skłonność do tej przypadłości. Nie jest to odosobniony przypadek.

Naukowcy nie znają jednoznacznej przyczyny, dlaczego węgorze wpływają do nosów fok. Przypuszczają, że jest to spowodowane zamiłowaniem ryb do niewielkich szczelin, a nozdrza tych konkretnych zwierząt są w idealnym rozmiarze. Brzmi to co najmniej absurdalnie, ale natura jest nieprzewidywalna.

Na Facebooku Programu Badawczego Mniszek Hawajskich pojawiło się powyższe zdjęcie z informacją o tym, że ich populacja jest zagrożona. Naukowcy stale odnajdują zwierzęta z węgorzami w nosach i cały czas je usuwają. Podobno żadnej z fok nie stało się nic poważnego, ale jak się domyślacie – węgorze nie przeżyły.

Podobny przypadek został opisany dokładnie w 2016 roku. Tata foka wydawała z siebie świszczące dźwięki i miała problemy z oddychaniem. Gdy weterynarze wyciągnęli węgorza, okazało się, że miał… 60 centymetrów długości! Na zewnątrz nosa foki był widoczny jego zaledwie 12-centymetrowy fragment.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)