Tablety Bamboo teraz z technologią multi-touch

Tablety Bamboo teraz z technologią multi-touch

Tablety Bamboo z multi-touch
Tablety Bamboo z multi-touch
Mateusz Gołąb
25.09.2009 18:15, aktualizacja: 02.08.2022 10:17

Wacom wprowadził właśnie do sprzedaży swoje nowe tablety z technologią multi-touch. Od dłuższego czasu zastanawiam się, jak można inaczej to zapisać - bardziej po polsku i przy okazji nie narażając się na lekkie uśmiechy czytających. Tablety z wielodotykiem? Multidotykiem? Boję się, żeby nie wyszło podobnie do słynnego międzymordzia.

Wacom wprowadził właśnie do sprzedaży swoje nowe tablety z technologią multi-touch. Od dłuższego czasu zastanawiam się, jak można inaczej to zapisać - bardziej po polsku i przy okazji nie narażając się na lekkie uśmiechy czytających. Tablety z wielodotykiem? Multidotykiem? Boję się, żeby nie wyszło podobnie do słynnego międzymordzia.

Najnowsza linia tabletów drugiej generacji składa się z czterech produktów ? Bamboo, Bamboo Fun, Bamboo Pen oraz Bamboo Touch. Wacom przestał już dawno robić tablety tylko dla grafików, a wprowadzenie multi-touch tylko to podkreśla. Tablet może być wygodną alternatywą dla myszek, klawiatur i innych gładzików.

Teraz w Bamboo za pomocą prostego dotknięcia palcem cyfrowej podkładki, wybieramy ikonę, otwieramy menu lub rozpoczynamy pracę z aplikacją. Ruch zaledwie dwóch palców pozwala użytkownikowi na obracanie dokumentu lub obrazu, szybkie przeglądanie albumu ze zdjęciami czy prezentacji oraz przesuwanie zawartości bloga, pliku w formacie Excel lub korzystanie z funkcji zoom przy oglądaniu fotografii i map. Jak w iPhone.

Z drugiej strony cały czas dostępne jest pióro, które i tak pozostało głównym narzędziem. Kilka prostych ruchów sprawia, że możemy dodać podpis lub komentarz pod każdym cyfrowym dokumentem. Przypomina to korzystanie z tradycyjnego pióra i kartki papieru. W precyzyjny, łatwy i naturalny sposób możemy rysować i retuszować cyfrowe zdjęcia.

Nowe Bamboo są bardzo cienkie - mają jedynie 8,5 mm grubości i przystosowane są dla osób lewo- i praworęcznych. Dodatkowo, tablety zostały wyposażone w cztery klawisze, których funkcje można indywidualnie definiować.

Bamboo. Elegancki, czarny Bamboo łączy zalety technologii multi-touch i obsługi za pomocą pióra. Można z niego korzystać przy personalizacji e-maili, listów, arkuszy kalkulacyjnych, prezentacji oraz dokumentów z podpisami, notatkami i komentarzami. Co więcej, tablet ułatwia nawigację po komputerze i Internecie. Sugerowana cena detaliczna urządzenia to 369 złotych.

Bamboo Fun. Stylowy, srebrny tablet również łączy w sobie zalety wprowadzania piórem lub za pomocą dotyku. Przystosowane dla prawo- i leworęcznych, wszechstronne urządzenie jest idealne dla konsumentów, którzy chcą rozwinąć swoje zdolności artystyczne. Użytkownicy mogą w prosty sposób tworzyć naturalnie i autentycznie wyglądające obrazy, szkice i rysunki oraz retuszować i udoskonalać fotografie, zarządzać nimi i dzielić się z innymi. Sugerowana cena tabletów Bamboo Fun Small i Medium to odpowiednio: 409 PLN i 819 złotych.

Drugą generację tabletów Bamboo uzupełnia Bamboo Touch (wyłącznie wprowadzanie dotykowe) oraz Bamboo Pen (wyłącznie wprowadzanie piórkiem). Ich sugerowane ceny detaliczne to odpowiednio: 289 złotych i 249 złotych.

Każdy z produktów linii (poza Bamboo Touch) jest także wyposażony w: Bamboo Scribe ? narzędzie pozwalające na rozpoznanie pisma odręcznego; Bamboo Explore ? zaawansowane narzędzie wyszukiwania dla systemów Windows oraz Bamboo Space ? internetową aplikację do kolekcjonowania i dzielenia się pomysłami. Dodatkowo Bamboo Pen jest wyposażony w ArtRage, Bamboo Fun Small ? w ArtRage i Photoshop Elements, a Bamboo Fun Medium ? ArtRage, Photoshop Elements i Painter Essentials.

Bamboo współpracuje z aktualnymi wersjami systemów operacyjnych Windows i Mac: Windows 7, Windows XP, Windows Vista, Mac OS 10.4, 10.5 oraz 10.6.

Źródło: Wacom

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)