Tajemniczy "latający spodek". NASA zdradza historię interesującego zdjęcia

Tajemniczy "latający spodek". NASA zdradza historię interesującego zdjęcia

Tajemniczy "latający spodek". NASA zdradza historię interesującego zdjęcia
Źródło zdjęć: © © NASA
Marcin Watemborski
24.12.2020 08:27, aktualizacja: 26.07.2022 14:36

Gdy mówimy o NASA i tajemniczych obiektach, które spadły gdzieś na pustyni, od razu rodzi to kilka znaków zapytania w głowach. Czy tajemniczy obiekt pochodził od obcych? Czy są tam ślady nieznanej cywilizacji? Agencja kosmiczna postanowiła odpowiedzieć na te pytania.

4 listopada 2018 roku agencja NASA opublikowała zdjęcie, na którym widać rozbity spodek kosmiczny, a w tle pojawiły się 2 rządowe helikoptery. Takie obiekty od razu przyciągają miłośników teorii o życiu pozaziemskim, ale czy naprawdę były tam ślady obcej cywilizacji?

Historia tajemniczego obiektu, który rozbił się na pustyni w Utah (USA) w 2004 roku przez kilka dobrych lat zostawała w ukryciu. Latający spodek został namierzony przez radary rządowych samolotów i dokładnie obserwowany. Z hukiem wylądował pośrodku niczego. Jeśli myślicie, że jest to znak od obcych, niestety jesteście w błędzie.

NASA zdradziła, że była to część robota Genesis, skonstruowanego w pełni przez ludzi. Został on wystrzelony w 2001 roku przez samą agencję, by dowiedzieć się więcej o strukturze i zachowaniu Słońca. Twarde lądowanie było znakiem tego, że coś poszło nie tak.

Misja statku Genesis polegała na krążeniu wokół Słońca i zbierania cząstek wiatru słonecznego, który przeważnie jest odpychany przez pole magnetyczne Ziemi. Mimo tego, że "tajemniczy spodek" huknął o powierzchnię naszej planety z prędkością 300 km/h, wiele próbek się zachowało i mogły posłużyć do dalszej analizy.

Dane zebrane przez Genesis pozwoliły na lepsze poznanie składu Słońca oraz opisanie zróżnicowania minerałów, które przemierzają cały Układ Słoneczny. Na podstawie tych informacji naukowcy byli w stanie poszerzyć swoje horyzonty na temat tego, jak powstało Słońce oraz jak mogły formować się planety wiele miliardów lat temu.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)