Zobacz pełną sesję do okładki najnowszego numeru Macworld

Zobacz pełną sesję do okładki najnowszego numeru Macworld18.08.2009 07:58
Tak powstaje okładka najnoszego numeru MacWorld
Tak powstaje okładka najnoszego numeru MacWorld
Krzysztof Basel

Od pomysłu, przez fotografowanie, obróbkę w Photoshopie i kwestię projektowania - na tym nagraniu widać cały proces sesji fotograficznej do okładki najnowszego magazynu Macworld. Ten ciekawy film stworzył metodą po klatkową autor sesji fotograf Peter Belanger.

Autor nie zgodził się na umieszczanie jego filmu na innych stronach. Jeśli chcesz zobaczyć to nagranie wejdź na jego blog.

- Po pracy nad najnowszą okładką Macworld Magazine chciałem pokazać cały proces jej powstawania. Skupiłem się na trzech głównych obszarach: fotografowanie, obróbka w Photoshopie i projektowanie - pisze na swoim blogu Peter Belanger.

Autor wybrał fotografię po klatkową, czyli Time Lapse, jako formę prezentacji.

- Taka forma prezentacji ma swoje plusy, ale i minusy - cały długi i pracochłonny proces został pokazany w 3 minuty i wszystko wygląda bardziej prosto, niż było w rzeczywistości. Nie pokazałem też wielogodzinnych spotkań przy projektowaniu okładki - dodaje fotograf.

Belanger wykonał ten film Canonem 5D Mark II wraz z obiektywem 24mm-70mm i został zmontowany w programie Final Cut Pro. Przy sesji fotograf wykorzystał ściankę cyfrową Phase One P65+ z aparatem 4×5 Sinar X oraz obiektywem 65mm.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)