Tak trzeba nagrywać zawody sportowe! Nagrania pozwalają na dokładną analizę

Tak trzeba nagrywać zawody sportowe! Nagrania pozwalają na dokładną analizę

Tak trzeba nagrywać zawody sportowe! Nagrania pozwalają na dokładną analizę
Marcin Watemborski
22.06.2021 12:30, aktualizacja: 06.03.2024 22:30

W USA trwają zawody golfowe US Open. Nawet jeśli nie jesteście miłośnikami tego sportu, to warto rzucić okiem na sposób prezentacji zawodników. Dzięki wykorzystaniu technologii wielu kamer jednocześnie, można przeanalizować dokładnie uderzenia każdego zawodnika z dosłownie każdej strony. To dopiero coś!

Golf to specyficzny sport – lubi się go albo nie. Podobnie z resztą jest z bilardem. Nie będziemy jednak rozmawiać o filozofii współzawodnictwa, a relacjonowaniu go. W przypadku zawodów US Open, operatorzy naprawdę przyłożyli się do swojego zadania.

Po to, by dobrze pokazać sylwetkę zawodników, co na bieżąco omawiają komentatorzy, wykorzystano aż 88 kamer dookoła pola, z którego golfiści uderzali piłeczkę. Dzięki niemal kompletnemu widokowi dookoła gracza, można poznać jego technikę uderzenia, zwrócić uwagę na napięcie mięśni oraz ustawienie w każdym momencie trwania ruchu.

Brooks Koepka | 4D Review of His Driver Swing at the 2019 PGA Championship at Bethpage Black

To nie wszystko. Firma 4DReplay zajmująca się realizacją nagrań z zawodów US Open postawiła na miłośników golfa korzystających ze smartfonów. Tuż obok pola zawodnika stoi ciężarówka z operatorem nagrań w środku. Na bieżąco kontroluje on to, by widok na golfistę był dostępny od razu w aplikacji mobilnej przeznaczonej dla kibiców.

Rozwiązanie zaprezentowane prze 4DReplay jest bezpieczne dla fanów zebranych dookoła zawodnika oraz samego gracza. Nie powoduje też rozkojarzenia przed strzałem, co mogłoby mieć miejsce w przypadku korzystania z drona, którego silniki są dość głośne. Efekt końcowy wygląda niczym wyjęty z gry wideo. Współczesna technologia obrazowania jest po prostu zachwycająca!

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)