Tak wygląda Saturn. Sonda Cassini znalazła się bliżej niż kiedykolwiek

Tak wygląda Saturn. Sonda Cassini znalazła się bliżej niż kiedykolwiek

Tak wygląda Saturn. Sonda Cassini znalazła się bliżej niż kiedykolwiek
Marcin Watemborski
08.05.2017 08:31, aktualizacja: 26.07.2022 18:31

26 kwietnia sonda Cassini, odbywająca misję w kierunku Saturna, przekroczyła pierścienie planety, zbliżyła się do niej bliżej niż kiedykolwiek w historii podboju kosmosu. Te zdjęcia pokazują, czego możemy się spodziewać po tej gigantycznej planecie.

Dosłownie co kilka tygodni NASA publikuje coraz nowsze i bardziej szczegółowe zdjęcia z misji sondy Cassini. Tym razem, po przekroczeniu granicy pierścieni Saturna, powstały obrazy tego, jak wygląda sama planeta. NASA złożyła zdjęcia w piękny filmik.

Na filmie możecie zobaczyć animację stworzoną ze zdjęć ujętych przez Cassini. Sonda zaczęła rejestrować obraz od północnego bieguna planety i poleciała na jej południe. Zdjęcia mają 512x512 pikseli – nie jest to najlepsza jakość, ale co z tego – w końcu możemy zobaczyć, jak wygląda Saturn!

NASA released its first incredible video of our closest look at Saturn yet

Sonda zredukowała odległość od planety z ponad 70 tysięcy kilometrów do zaledwie 7. Miejmy nadzieję, że niedługo zobaczymy więcej fascynujących zdjęć. Był to dopiero pierwszy z 22 zaplanowanych tygodniowych lotów Cassini nad Saturnem. Sonda ma zostać porzucona 15 września 2017 roku, do tego czasu dostarczy nam na pewno jeszcze wielu informacji.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)