Tak wygląda Saturn. Sonda Cassini znalazła się bliżej niż kiedykolwiek

Tak wygląda Saturn. Sonda Cassini znalazła się bliżej niż kiedykolwiek08.05.2017 08:31
Tak wygląda Saturn. Sonda Cassini znalazła się bliżej niż kiedykolwiek

26 kwietnia sonda Cassini, odbywająca misję w kierunku Saturna, przekroczyła pierścienie planety, zbliżyła się do niej bliżej niż kiedykolwiek w historii podboju kosmosu. Te zdjęcia pokazują, czego możemy się spodziewać po tej gigantycznej planecie.

Dosłownie co kilka tygodni NASA publikuje coraz nowsze i bardziej szczegółowe zdjęcia z misji sondy Cassini. Tym razem, po przekroczeniu granicy pierścieni Saturna, powstały obrazy tego, jak wygląda sama planeta. NASA złożyła zdjęcia w piękny filmik.

Na filmie możecie zobaczyć animację stworzoną ze zdjęć ujętych przez Cassini. Sonda zaczęła rejestrować obraz od północnego bieguna planety i poleciała na jej południe. Zdjęcia mają 512x512 pikseli – nie jest to najlepsza jakość, ale co z tego – w końcu możemy zobaczyć, jak wygląda Saturn!

NASA released its first incredible video of our closest look at Saturn yet

Sonda zredukowała odległość od planety z ponad 70 tysięcy kilometrów do zaledwie 7. Miejmy nadzieję, że niedługo zobaczymy więcej fascynujących zdjęć. Był to dopiero pierwszy z 22 zaplanowanych tygodniowych lotów Cassini nad Saturnem. Sonda ma zostać porzucona 15 września 2017 roku, do tego czasu dostarczy nam na pewno jeszcze wielu informacji.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)