Tak wygląda Ziemia z odległości miliona kilometrów

Tak wygląda Ziemia z odległości miliona kilometrów

Ziemia sfotografowana z satelity DSCOVR, 6 lipca 2015 r.
Ziemia sfotografowana z satelity DSCOVR, 6 lipca 2015 r.
Źródło zdjęć: © © NASA
Marcin Falana
31.07.2015 11:16, aktualizacja: 26.07.2022 19:32

NASA opublikowała nowe zdjęcie Ziemi wykonane z odległości milioma kilometrów. Obraz został zarejestrowany za pomocą aparatu EPIC.

NASA opublikowała nowe zdjęcie Ziemi wykonane z odległości milioma kilometrów. Obraz został zarejestrowany za pomocą aparatu Earth Polychromatic Imaging Camera (EPIC), który jest jedyny w swoim rodzaju i umożliwia sfotografowanie Ziemi na jednym zdjęciu. Obecnie aparat podróżuje na na satelicie Deep Space Climate Observatory (DSCOVR).

Deep Space Climate Observatory Satellite-Update

Według NASA zdjęcie pokazuje efekt światła słonecznego rozproszonego przez cząsteczki powietrza, dlatego zdjęcie jest takie niebieskie. Zespół obsługujący aparat pracuje nad innymi obrazami oddającymi geografię naszej planety.

Adam Szabo:

„Wysoka rozdzielczość obrazów z kamery EIPC przekroczyła nasze oczekiwania pod względem rozdzielczości. Na zdjęciach możemy zauważyć strukturę piasku na pustyniach, system rzek i skomplikowane faktury chmur. Zaowocuje to ogromną ilością danych dla naukowców”.

EIPC nie służy jedynie do robienia ładnych zdjęć. Dane zebrane przez aparat będą także mierzyć powłokę ozonową, wysokość chmur, roślinność i promieniowanie UV.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)