David Bowie - kim był i jak wyglądał, zanim stał się znany na cały świat?

David Bowie - kim był i jak wyglądał, zanim stał się znany na cały świat?

David Bowie - kim był i jak wyglądał, zanim stał się znany na cały świat?
Źródło zdjęć: © © Gerald Fearnley
Marcin Falana
04.08.2017 12:57, aktualizacja: 06.08.2017 10:29

Zobaczcie portrety Davida Bowiego, gdy miał 20 lat, a jego kariera raczkowała. Serię zdjęć artysty wykonał wtedy jego zaprzyjaźniony fotograf, Gerald Fearnley. Te fantastyczne obrazy dają nam pogląd na to, kim prywatnie był Bowie, zanim stał się światowej klasy gwiazdą.

David Bowie znany także pod pseudonimem scenicznym Ziggy Stardust to ikona popkultury, która nie daje się zaszufladkować. W jego “kosmicznej” twórczości znajdujemy częściej zdjęcia inspirowane wyścigiem kosmicznym niż klasyczne portrety. Jednak każdy był kiedyś młody, także Bowie i właśnie zdjęcia sprzed etapu sławy są tak ciekawe.

Obraz
© © Gerald Fearnley

Zdjęcia przedstawiają Bowiego, jak miał 20 lat, w czasach przed sławą i całym ruchem glam. Bowie jednak już wtedy zdradzał zainteresowanie nową formą wyrazu - widać to w pozach i makijażu. Seria zdjęć została wykonana przez Geralda Fearnleya podczas nagrywania pierwszej płyty Bowiego w 1967 roku.

Obraz
© © Gerald Fearnley

Brat Fearnleya przyjaźnił się z muzykami, między innymi Davidem Bowie, który bywał w jego domu. Współpraca wywiązała się naturalnie. Jak wspomina fotograf:

Nie pamiętam dlaczego wykonałem te zdjęcia, prawdopodobnie byłem jedyną osobą, którą znał ze sprzętem studyjnym i aparatem.
Obraz
© © Geralda Fearnley
Obraz
© © Gerald Fearnley
Obraz
© © Gerald Fearnley
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)