Tak wyglądało Narodowe Święto Niepodległości w Polsce. Oto zdjęcia czytelników

Tak wyglądało Narodowe Święto Niepodległości w Polsce. Oto zdjęcia czytelników
Źródło zdjęć: © © Anatol Chomicz / FORUM
Marcin Watemborski

12.11.2021 10:30, aktual.: 12.11.2021 12:27

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Narodowe Święto Niepodległości, wypadające 11 listopada, to dzień wyjątkowy. Wówczas odbywają się nie tylko okryte złą sławą marsze nacjonalistów, ale również wiele przyjemnych imprez, na które bezpiecznie mogą pójść rodziny z dziećmi.

Narodowe Święto Niepodległości to państwowe święto, które przypada na 11 listopada. W tym roku obchodziliśmy 103. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. W 1918 roku nasz kraj odzyskał suwerenność po 123 latach zaborów.

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości, w Polsce organizowane są liczne imprezy tematyczne – w tym pokazy wojskowe, koncerty czy liczne festyny. Są również osławione marsze (pod różnymi nazwami), odbywające się przeważnie w największych miastach Polski. Te niestety są zdominowane przez ugrupowania skrajnie prawicowe, gdzie hasła nawołujące do nienawiści na tle rasowym, pochodzenia czy orientacji seksualnej są na porządku dziennym.

Obraz
© © Jacek Czerwiński

W tym roku doszło nawet do absurdu dotyczącego usunięcia materiałów budowlanych, śmietników, ławek czy stojaków na rowery z trasy Marszu Niepodległości w Warszawie. Było to spowodowane względami bezpieczeństwa. Na szczęście oprócz kilku niegroźnych incydentów, nic nikomu się nie stało. Jednak nienawistne hasła było głośno słychać nad całą stolicą. Oprócz tego, policja wydała poradnik dla dziennikarzy, którzy relacjonowali Marsz Niepodległości.

Poprosiliśmy naszych czytelników o podesłanie zdjęć ich autorstwa, które pokazują, że Narodowe Święto Niepodległości może być dniem radosnym i pozbawionym nienawiści. Nie zabrakło zdjęć z marszów, lecz postanowiliśmy zaprezentować wam te, które tematycznie odbiegają od typowych kadrów z 11 listopada.

Obraz
© © Jacek Czerwiński

Serdecznie dziękujemy wszystkim czytelnikom!

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)