Takie zdjęcie to marzenie każdego miłośnika waleni. Bliżej się nie dało!

Takie zdjęcie to marzenie każdego miłośnika waleni. Bliżej się nie dało!
Źródło zdjęć: © © Cassandra Smith / Carters NE via Forum
Marcin Watemborski

16.08.2021 12:06, aktual.: 16.08.2021 14:06

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Obserwowanie humbaków to popularne zajęcie wśród turystów odwiedzających Australię. W okolicach lipca i sierpnia każdego roku, te przepiękne olbrzymy przepływają u wybrzeży kontynentu całymi stadami.

Ten kadr ukazuje przepiękny okaz długopłetwowca oceanicznego, czyli humbaka. To piękne stworzenia często pojawiają się u wybrzeży Australii. Ta sytuacja została ujęta na wodach w okolicy Bondi w Nowej Południowej Walii przez Szukali wieloryba, ale on znalazł ich pierwszy.

Gdy łódź z miłośnikami obserwowania waleni spokojnie płynęła, niemalże znikąd pojawił się ten zjawiskowy olbrzym. Co więcej, zwierzę zapewniło turystom niezłe przedstawienie, wyskakując kilka metrów ponad taflę wody i prawie wykonując salto w tył.

Według oceanologów, długopłetwowce mają w zwyczaju robić tak dość często. Jest to jeden ze sposobów na ich rozeznanie na to, co dzieje się w okolicy i oszacowanie, czy zagraża im jakieś niebezpieczeństwo. Tym razem obeszło się bez żadnych strat, ataków ani niczego podobnego.

To zdjęcie pokazuje, jak ciekawskimi stworzeniami są humbaki. Jakiś czas temu pisaliśmy o innym przypadku, w którym waleń podglądał turystów zza łodzi. Wspomniany kadr wygląda tak, jakby robił to z ukrycia, bo turyści patrzyli w kompletnie innym kierunku.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)