Tamron pracuje nad pierwszym obiektywem do Fujifilm X. Spełni oczekiwania użytkowników?

Tamron pracuje nad pierwszym obiektywem do Fujifilm X. Spełni oczekiwania użytkowników?

Tamron pracuje nad pierwszym obiektywem do Fujifilm X. Spełni oczekiwania użytkowników?
Marcin Watemborski
21.07.2021 10:20, aktualizacja: 26.07.2022 14:24

Póki co, nie ma na rynku obiektywów firm niezależnych, które szczególnie przypadłyby do gustu użytkownikom systemu Fujifilm X. Optyka producenta jest bardzo dobra, ale i droga. Niedługo może się to zmienić, ponieważ swoje dzieło zaprezentuje Tamron.

Pierwszym obiektywem Tamrona przeznaczonym do aparatów z matrycami APS-C serii Fujifilm X będzie zmiennoogniskowy Tamron 18-300 mm f/3.5-6.3 Di III-A VC VXD. Ten uniwersalny zoom zapewni szerokie pokrycie ogniskowych i z powodzeniem posłuży za jedyny obiektyw w podróży tym, którzy nie będą chcieli nosić dodatkowych ciężarów.

Ekwiwalent ogniskowych obiektywu Tamron 18-300 mm f/3.5-6.3 Di III-A VC VXD dla małego obrazka wynosi 27-450 mm, co zapewni możliwość zrobienia szerokiego zdjęcia architektury, krajobrazu, jak również portretu czy złapania kadrów dzikiej natury. Szkło zapewnia 16,6-krotny zoom optyczny. Dzięki silnikowi VXD, obiektyw ma pracować cicho i szybko. Producent zapewnia, że będzie to najlepszy sprzęt w swojej klasie.

Obraz

Obecnie nie wiadomo, jaka będzie dokładna konstrukcja optyczna obiektywu Tamron 18-300 mm f/3.5-6.3 Di III-A VC VXD. Wiemy natomiast, że maksymalne możliwe powiększenie będzie wynosiło 1:2, a minimalna odległość ostrzenia na najdłuższym końcu to zaledwie 15 centymetrów. Długa ogniskowa 300 mm w połączeniu z wbudowaną stabilizacją optyczną VC pozwoli na spokojne cieszenie się zdjęciami bez poruszeń.

Tamron informuje, że ich nadchodzące szkło będzie współpracowało ze stabilizowanymi matrycami w korpusach marki Fujifilm. Warto zauważyć, że średnica przedniego filtra wcale nie będzie duża, jak na obiektyw o tak dużym zakresie ogniskowych – będzie to jedynie 67 mm, co pozwoli użytkownikom trochę przyoszczędzić.

Tamron 18-300 mm f/3.5-6.3 Di III-A VC VXD ma być uszczelniony przed działaniem wilgoci, mieć przełącznik blokady ogniskowej oraz fluorową powłokę na przodzie. Producent podkreśla, że to szkło będzie bardzo kompaktowe.

Obiektyw pojawi się również z mocowaniem Sony E jesienią 2021 roku. Nie znamy jeszcze sugerowanej ceny.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)