Tamron zajawia tajemniczy obiektyw do Sony. Co to może być?

Tamron zajawia tajemniczy obiektyw do Sony. Co to może być?

Tamron zajawia tajemniczy obiektyw do Sony. Co to może być?
Marcin Watemborski
29.05.2020 06:32, aktualizacja: 29.05.2020 08:32

W przeciągu kilku ostatnich lat firma Tamron wyrobiła sobie w branży opinię całkiem niezłego niezależnego producenta optyki – zwłaszcza do bezlusterkowców Sony, gdy nie było wielu alternatyw. W sieci właśnie pojawił się filmik, który zwiastuje nadejście nowego obiektywu. Czy w końcu zobaczymy 100-400 mm f/4?

Z opiniami na temat obiektywów Tamrona bywa różnie – jedni je uwielbiają, inni nie trawią. Prawda jest taka, że na przestrzeni ostatnich 3-4 lat jakość optyczna tych szkieł znacznie się poprawiła. Pojawiło się również współczesne wzornictwo, które doskonale pasuje do korpusów linii Sony A7 i A9. Swojego czasu Tamron jako jedyny miał sporą ofertę szkieł do wspomnianych bezlusterkowców.

Na świeżo-opublikowanym filmiku widzimy zarys tubusu nowego obiektywu – wygląda na dość spory, solidny kawał szkła. Dobrze ukazane są dwa pierścienie – najpewniej jeden od zmiany długości ogniskowej, a drugi służący do ręcznego ustawiania ostrości. Patrząc na gabaryty obiektywu celowałbym w coś dłuższego.

タムロン 新製品ティザームービー公開

W mediach branżowych pojawiły się doniesienia o dwóch obiektywach, które niebawem może zaprezentować Tamron. Pierwszym z nich jest 100-400 mm f/4, a drugim 24-200 mm f/4. Oczywiście to tylko domysły i do dnia premiery niczego nie można być pewnym. Spodziewałbym się jednak tutaj czegoś dłuższego niż niedawno pokazane 70-180 mm f/2.8.

Póki co nie ma informacji na temat terminu premiery zajawionego w filmie obiektywu.

Interesujesz się grami wideo? Wypełnij naszą ankietę. Dzięki za pomoc!
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)