Tata krokodyl dorobił się setki dzieci. Urządził im przejażdżkę na grzbiecie

Fotograf dzikiej przyrody, podczas wizyty w rezerwacie w Indiach, zauważył, jak ojciec krokodyl, płynąc przez rzekę, podwoził na swoim grzbiecie ponad 100 niemowląt.

Tata krokodyl dorobił się setki dzieci. Urządził im przejażdżkę na grzbiecie
Źródło zdjęć: © © Dhritiman Mukherjee

Dhritiman Mukherjee jest fotografem dzikiej przyrody, który obrał sobie za cel polowanie na nigdy wcześniej niewidziane zdjęcia zagrożonych dzikich zwierząt. W trakcie wizyty w rezerwacie w Indiach natknął się na niezwykły widok gawiala, indyjskiego krokodyla, pilnującego dużej chmary swoich młodych.

Wielokrotnie nagradzany fotograf, który pracuje w terenie od 25 lat, udał się do indyjskiego Narodowego Sanktuarium Chambal. Celem jego misji było uchwycenie obrazu bardzo zagrożonego gatunku gawiala, którego populacja koncentruje się w rzece Chambal na terenie sanktuarium.

Obraz
© © Dhritiman Mukherjee

Mukherjee twierdzi, że okazja do zrobienia zdjęcia nie była wynikiem szczęścia, ale raczej dobrych kontaktów z ekspertami w tej dziedzinie. "Mam bardzo dobrą sieć kontaktów lokalnych. Nieustannie otrzymuję informacje od miejscowej ludności, naukowców, przyrodników i pracowników departamentu leśnictwa. I to nie była moja pierwsza wizyta w tym regionie. Byłem tu już kilka razy... Ciągle tam jeżdżę" – powiedział fotograf w rozmowie z serwisem PetaPixel. "Chambal ma obecnie największą populację gawiali" – podkreślił.

Fotograf opisał gawiala jako dużego dojrzałego samca o długości ok. 5 metrów, który kopulował z 7-8 samicami. "Dzieci, które widać na jego grzbiecie, pochodzą od wielu samic" – zaznaczył Mukherjee. Wyjaśnił również, że gawiale są bardzo płochliwe i trzymają się z dala od ludzi. Jednak kiedy samiec pilnuje swoich młodych, może być bardzo agresywny i rzucić się do ataku, jeśli człowiek podejdzie zbyt blisko brzegu rzeki. Wiele zdjęć zostało zrobionych tego dnia przy użyciu obiektywu 70-200 mm z bezpiecznej odległości.

Obraz
© © Dhritiman Mukherjee

Warto zauważyć, że krokodyle zazwyczaj noszą swoje młode w paszczy, ale gawial ma bardzo wąski pysk, co uniemożliwia takie rozwiązanie. Dlatego młode muszą trzymać się głowy i grzbietu, co zapewnia im zarówno ochronę, jak i bliską więź z rodzicami.

Konrad Siwik, dziennikarz Fotoblogii

Źródło artykułu:WP Fotoblogia

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (11)