Tata krokodyl dorobił się setki dzieci. Urządził im przejażdżkę na grzbiecie

Tata krokodyl dorobił się setki dzieci. Urządził im przejażdżkę na grzbiecie
Źródło zdjęć: © © Dhritiman Mukherjee
Konrad Siwik

16.05.2022 13:47, aktual.: 16.05.2022 15:47

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Fotograf dzikiej przyrody, podczas wizyty w rezerwacie w Indiach, zauważył, jak ojciec krokodyl, płynąc przez rzekę, podwoził na swoim grzbiecie ponad 100 niemowląt.

Dhritiman Mukherjee jest fotografem dzikiej przyrody, który obrał sobie za cel polowanie na nigdy wcześniej niewidziane zdjęcia zagrożonych dzikich zwierząt. W trakcie wizyty w rezerwacie w Indiach natknął się na niezwykły widok gawiala, indyjskiego krokodyla, pilnującego dużej chmary swoich młodych.

Wielokrotnie nagradzany fotograf, który pracuje w terenie od 25 lat, udał się do indyjskiego Narodowego Sanktuarium Chambal. Celem jego misji było uchwycenie obrazu bardzo zagrożonego gatunku gawiala, którego populacja koncentruje się w rzece Chambal na terenie sanktuarium.

Obraz
© © Dhritiman Mukherjee

Mukherjee twierdzi, że okazja do zrobienia zdjęcia nie była wynikiem szczęścia, ale raczej dobrych kontaktów z ekspertami w tej dziedzinie. "Mam bardzo dobrą sieć kontaktów lokalnych. Nieustannie otrzymuję informacje od miejscowej ludności, naukowców, przyrodników i pracowników departamentu leśnictwa. I to nie była moja pierwsza wizyta w tym regionie. Byłem tu już kilka razy... Ciągle tam jeżdżę" – powiedział fotograf w rozmowie z serwisem PetaPixel. "Chambal ma obecnie największą populację gawiali" – podkreślił.

Fotograf opisał gawiala jako dużego dojrzałego samca o długości ok. 5 metrów, który kopulował z 7-8 samicami. "Dzieci, które widać na jego grzbiecie, pochodzą od wielu samic" – zaznaczył Mukherjee. Wyjaśnił również, że gawiale są bardzo płochliwe i trzymają się z dala od ludzi. Jednak kiedy samiec pilnuje swoich młodych, może być bardzo agresywny i rzucić się do ataku, jeśli człowiek podejdzie zbyt blisko brzegu rzeki. Wiele zdjęć zostało zrobionych tego dnia przy użyciu obiektywu 70-200 mm z bezpiecznej odległości.

Obraz
© © Dhritiman Mukherjee

Warto zauważyć, że krokodyle zazwyczaj noszą swoje młode w paszczy, ale gawial ma bardzo wąski pysk, co uniemożliwia takie rozwiązanie. Dlatego młode muszą trzymać się głowy i grzbietu, co zapewnia im zarówno ochronę, jak i bliską więź z rodzicami.

Konrad Siwik, dziennikarz Fotoblogii

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)