Te budynki robią wrażenie. Nowa siedziba DJI wygląda nieziemsko

Te budynki robią wrażenie. Nowa siedziba DJI wygląda nieziemsko

DJI Sky City
DJI Sky City
Źródło zdjęć: © DJI | DJI
Marcin Watemborski
03.10.2022 13:11, aktualizacja: 13.10.2022 08:32

Zacznijmy od tego, że nowa siedziba DJI została zaprojektowana przez tych samych architektów, którzy projektowali kampus Apple. Zdjęcia przedstawione przez firmę robią niemałe wrażenie. Dwie wieże o złożonych kształtach wyglądają bardzo futurystycznie.

Nowa główna siedziba producenta dronów DJI nazywa się DJI Sky City, czyli w tłumaczeni "Podniebne Miasto DJI" i znajduje się w chińskim mieście Shenzhen. Dwie wieże wyglądają jakby był to kompleks zbudowany z kilku osobnych budynków przyczepiony do dwóch rdzeni i połączony mostem. Z daleka mają wyglądać jakby unosiły się w powietrzu – podobnie jak drony DJI. Bardzo ciekawy projekt. 

DJI Sky City
DJI Sky City© DJI | DJI

A jeśli jesteśmy już przy zachwycie architektonicznym, to warto wiedzieć, że za projekt odpowiada firma Foster + Partners, która ma na swoim koncie mnóstwo nagród branżowych. Ten zespół odpowiadał m.in. za projektowanie kampusu Apple w Cupertino (Kalifornia, USA). Dwie wieże DJI mają wysokość 200 m. i odpowiednio 40 oraz 44 piętra użytkowe. Most ma długość aż 90 m.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Oba budynki mają odzwierciedlać ideologicznie nazwę DJI, która po rozwinięciu skrótu i tłumaczeniu oznacza "Innowację bez barier". Wprowadzanie nowości jest niezwykle ważne dla DJI, dlatego w ogromnych biurowcach znalazły się nie tylko laboratoria do prac nad nowymi rozwiązaniami, ale również ogromne hale testowe, w których sprawdzane są drony. 

  • DJI Sky City
  • DJI Sky City
  • DJI Sky City
  • DJI Sky City
[1/4] DJI Sky CityŹródło zdjęć: © DJI

Wisienką na torcie jest zrównoważenie betonowo-stalowo-szklanej konstrukcji z dbałością o środowisko. Oprócz ogrodów z drzewami i trawą na dachach poszczególnych sekcji, projektanci skoncentrowali się na wykorzystaniu materiałów, które odbijają światło i jednocześnie dbają o regulację temperatury wewnątrz po to, by zmniejszyć zużycie energii w tym centrum nowych technologii. 

Marcin Watemborski, redaktor prowadzący Fotoblogii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)