Te budynki robią wrażenie. Nowa siedziba DJI wygląda nieziemsko

DJI Sky City
DJI Sky City
Źródło zdjęć: © DJI | DJI
Marcin Watemborski

03.10.2022 13:11, aktual.: 13.10.2022 08:32

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zacznijmy od tego, że nowa siedziba DJI została zaprojektowana przez tych samych architektów, którzy projektowali kampus Apple. Zdjęcia przedstawione przez firmę robią niemałe wrażenie. Dwie wieże o złożonych kształtach wyglądają bardzo futurystycznie.

Nowa główna siedziba producenta dronów DJI nazywa się DJI Sky City, czyli w tłumaczeni "Podniebne Miasto DJI" i znajduje się w chińskim mieście Shenzhen. Dwie wieże wyglądają jakby był to kompleks zbudowany z kilku osobnych budynków przyczepiony do dwóch rdzeni i połączony mostem. Z daleka mają wyglądać jakby unosiły się w powietrzu – podobnie jak drony DJI. Bardzo ciekawy projekt. 

DJI Sky City
DJI Sky City© DJI | DJI

A jeśli jesteśmy już przy zachwycie architektonicznym, to warto wiedzieć, że za projekt odpowiada firma Foster + Partners, która ma na swoim koncie mnóstwo nagród branżowych. Ten zespół odpowiadał m.in. za projektowanie kampusu Apple w Cupertino (Kalifornia, USA). Dwie wieże DJI mają wysokość 200 m. i odpowiednio 40 oraz 44 piętra użytkowe. Most ma długość aż 90 m.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Oba budynki mają odzwierciedlać ideologicznie nazwę DJI, która po rozwinięciu skrótu i tłumaczeniu oznacza "Innowację bez barier". Wprowadzanie nowości jest niezwykle ważne dla DJI, dlatego w ogromnych biurowcach znalazły się nie tylko laboratoria do prac nad nowymi rozwiązaniami, ale również ogromne hale testowe, w których sprawdzane są drony. 

  • DJI Sky City
  • DJI Sky City
  • DJI Sky City
  • DJI Sky City
[1/4] DJI Sky CityŹródło zdjęć: © DJI

Wisienką na torcie jest zrównoważenie betonowo-stalowo-szklanej konstrukcji z dbałością o środowisko. Oprócz ogrodów z drzewami i trawą na dachach poszczególnych sekcji, projektanci skoncentrowali się na wykorzystaniu materiałów, które odbijają światło i jednocześnie dbają o regulację temperatury wewnątrz po to, by zmniejszyć zużycie energii w tym centrum nowych technologii. 

Marcin Watemborski, redaktor prowadzący Fotoblogii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (3)
Zobacz także