Te niesamowite zdjęcia dzikiej przyrody powstają w... pokoju fotografa

Te niesamowite zdjęcia dzikiej przyrody powstają w... pokoju fotografa

Te niesamowite zdjęcia dzikiej przyrody powstają w... pokoju fotografa
Źródło zdjęć: © © Amr Elshamy / [Instagram](https://www.instagram.com/hotamr/)
Marcin Watemborski
02.02.2017 08:59, aktualizacja: 02.02.2017 22:04

Amr Elshamy to fotograf pochodzący z Egiptu, który zasłynął pięknymi zdjęciami waleni oraz delfinów. W jego portfolio znajdziecie również fotografie przedstawiające niedźwiedzie polarne oraz foki w arktycznym krajobrazie. Niesamowite jest to, że wykonał je, nie ruszając się z domu.

  • Jednym z moich największych marzeń jest podróżowanie po świecie z aparatem i robienie zdjęć dzikiej przyrody, jak robią to fotografowie National Geographic – wyznaje Amr Elshamy.

Niestety Amr nie może sobie na to pozwolić, jednak nie zrezygnował z pomysłu fotografowania dzikich zwierząt. Postanowił stworzyć swój wyimaginowany świat, wykorzystując realistyczne modele zwierząt, które osadza w środowisku tworzonym we własnym pokoju. Jego projekt „Life” zapiera dech w piersi.

Przedsięwzięcie miało swój początek kilka miesięcy temu, gdy fotograf nawiązał współpracę z chińską firmą MOJO FUN, zajmującą się projektowaniem i tworzeniem bardzo realistycznych modeli zwierząt.

Żeby robić zdjęcia podwodne, Elshamy wypełnił wodą akwarium, dodał niebieską poświatę na potrzeby tonalności oraz zaczął się bawić z modelowaniem światła. By dodać na fotografii naturalnie wyglądające zanieczyszczenia, Amr poszarpał chusteczkę higieniczną i wrzucił ją do wody. Zdarza mu się również używać czarnego tła oraz żyłki wędkarskiej, by ustawić pozycję zwierząt. Do fotografowania wykorzystuje jedną lampę błyskową ze strumienicą oraz niebieskim filtrem

Jeśli chodzi o sceny w środowisku arktycznym, fotograf dodał tło w postprodukcji, by dodać realizmu. Wykorzystał również sztuczny śnieg, by możliwie najwięcej pracy wykonać podczas fotografowania, a jak najmniej przy postprodukcji.

Amr Elshamy jest również twórcą ekranu powitalnego w programie Adobe Photoshop CC 2017. Więcej jego zdjęć znajdziecie na jego stronie internetowej, Facebooku, Twitterze, Instagramie oraz Behance.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)