Te zdjęcia łamią serce. Na szczęście nosorożca uratowano po ataku kłusowników

Te zdjęcia łamią serce. Na szczęście nosorożca uratowano po ataku kłusowników

Seha opatrzony po ataku.
Seha opatrzony po ataku.
Źródło zdjęć: © © Saving the Survivors
Marcin Watemborski
16.08.2021 09:46, aktualizacja: 26.07.2022 14:23

Polowanie na nosorożce niestety nie zwalnia. Kłusownicy atakują te przepiękne stworzenia dla pozyskania ich rogów, które na czarnym rynku osiągają zawrotne ceny. Zdjęcia nosorożca, którego udało się odratować, wyciskają łzy z oczu.

Bestialstwo. Nie ma innego określenia na to, co ludzie potrafią zrobić pięknym dzikim zwierzętom dla zysku. Na tych zdjęciach zobaczymy nosorożca, który został okrutnie zaatakowany i okaleczony. Kłusownicy wycięli mu róg i pozostawili na pewną śmierć. Na szczęście zwierzęciem zajęli się ratownicy. Rana na jego pysku wygląda okropnie.

Seha, bo tak ma na imię nosorożec, zawdzięcza życie pracownikom organizacji Saving the Survivors, która zajmuje się opieką nad okaleczonymi dzikimi zwierzętami. Mimo tego, że od ataku upłynęło sporo czasu, rana wciąż się nie zrasta i prawdopodobnie nigdy już nie wróci do stanu sprzed ataku.

Tak obecnie wygląda rana na pysku zwierzęcia.
Tak obecnie wygląda rana na pysku zwierzęcia.© © Saving the Survivors

Nie brakuje jednak dobrych wieści! Seha, mimo tego, że okaleczony, jest w pełni sprawnym zwierzęciem. Niedawno urodziło się spłodzone przez niego małe. Matką malucha jest Lucky, która również została uratowana z rąk kłusowników. Opieką nad całą rodzinką zajmuje się dr Johan Marais, który również przewodniczy organizacji.

Lucky z młodym.
Lucky z młodym.© © Saving the Survivors
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)