Te zdjęcia zapierają dech. Zrobiono je podczas japońskiej misji kosmicznej

Zdjęcia zrobione przez Hakuto-R
Zdjęcia zrobione przez Hakuto-R
Źródło zdjęć: © Twitter

17.12.2022 15:21

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Pierwsza prywatna misja księżycowa jest w toku, ale wreszcie mogliśmy zobaczyć niektóre zdjęcia przesłane przez satelitę z kosmosu. I trzeba przyznać, że zapierają dech w piersiach.

Niesamowite zdjęcia Ziemi zostały przesłane przez satelitę Hakuto-R, który zmierza w stronę Księżyca. Chociaż może się wydawać, że mamy przed sobą księżycowy sierp, to nie jest to nic innego jak nasz rodzimy glob. To zdjęcie to jedno z ostatnich spojrzeń na Ziemię w drodze na Księżyc.

Hakuto-R wyruszył na 4-miesięczną misję kosmiczną na rakiecie SpaceX i już oddzielił się od pojazdu startowego. Zdjęcia zostały zrobione za pomocą kamery zamontowanej na pokładzie statku kosmicznego i udostępnione przez centrum obsługi misji na Twitterze. Kolejne zdjęcie Ziemi, na którym dokładniej widać Błękitną Planetę oraz statek SpaceX zostało wykonane przy użyciu wielokamerowego systemu obrazowania opracowanego przez Canadensys Aerospace Corporation.

"Jesteśmy bardzo zadowoleni z wydajności systemu obrazowania oraz z jakości pierwszych uzyskanych przez nas obrazów kosmicznych", powiedział w oświadczeniu Frank Teti, dyrektor generalny Canadensys, który zaprojektował i zbudował system obrazowania.

"Projektowanie systemów do pracy w trudnych warunkach na powierzchni Księżyca jest zawsze wyzwaniem, ale wydaje nam się, że udało nam się je rozwiązać. Z niecierpliwością czekamy na udostępnienie równie spektakularnych zdjęć, kiedy wylądujemy na Księżycu" – dodał.

Klaudia Stawska, współpracownik Fotoblogii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (35)