Technologia multisoczewkowa przyszłością aparatów w smartfonach?

Technologia multisoczewkowa przyszłością aparatów w smartfonach?

Technologia multisoczewkowa przyszłością aparatów w smartfonach?
Marcin Falana
15.04.2015 14:30, aktualizacja: 26.07.2022 19:38

Apple kupiło firmę LinX, producenta aparatów, który obiecuje osiągi lustrzanek w smartfonach, dzięki zastosowaniu technologii multisoczewkowej.

Obraz

Apple nabyła izraelską firmę LinX, która produkuje aparaty cyfrowe do smartfonów i stara się zrewolucjonizować rynek najnowszymi modułami fotograficznymi, które są nieduże jednak na tyle wydajne, że zapowiadają osiągi lustrzanek w smartfonach.

Moduły LinX
Moduły LinX

Wall Street Journal donosi, że firmaApple wyłożyła około 20 milionów dolarów na zakup LinXa.

Na temat firmy LinX jest niewiele informacji w sieci. Portal Petapixel ujawinił jednak pewne fragmenty, które rzucają trochę światła na to, nad czym pracuje LinX. Obrazy przedstawiają trzy różne moduły fotograficzne, z dwoma trzema lub czterema obiektywami.

LinX pracuje obecnie nad technologią - multi aperture imaging technology, która łączy obróbkę, matrycę i optykę w celu poprawy wydajności w takich obszarach jak osiągi w słabym oświetleniu, HDR-y, ustawianie ostrości, odwzorowanie kolorów, opóźnienie migawki i inne.

Poza wykonywaniem zdjęć w 2D aparaty stosujące kilka obiektywów mogą dostarczyć bardzo szczegółowe informacje na temat fotografowanej sceny.

Oprogramowanie może wtedy skorzystać z informacji 3D w celu przeostrzania, mierzenia odległości do fotografowanego obiektu, tworzenia modeli 3D, podmieniania tła w filmach wideo w czasie rzeczywistym i wiele więcej. Tego typu moduły mogą też być używane do zdjęć z z małą głębią ostrości, które nie mogą być osiągnięte w aparatach w smartfonach.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)