Ten film zaskoczył świat. Dlaczego słoń wprosił się do kuchni?

Ten film zaskoczył świat. Dlaczego słoń wprosił się do kuchni?

Ten film zaskoczył świat. Dlaczego słoń wprosił się do kuchni?
Źródło zdjęć: © © Ratchadawan Puengprasoppon
Marcin Watemborski
23.06.2021 11:40, aktualizacja: 26.07.2022 14:26

Wyobraźcie sobie sytuację: siedzicie spokojnie w domu, a tu nagle słyszycie ogromny hałas, po czym idziecie do kuchni, a tam patrzy na was… słoń! Taki widok zastała pewna kobieta w Tajlandii. Czy zwierzę zaciekawił ładny zapach z kuchni?

CNN donosi o niecodziennej sytuacji z Tajlandii. Pewna kobieta z Tajlandii usłyszała huk w mieszkaniu. Gdy pobiegła sprawdzić, co się stało, zastała wielką dziurę, a w niej… głowę słonia, patrzącego na kuchnię. Jak się domyślacie – pomieszczenie zostało zrujnowane. Co ciekawe – miesiąc wcześniej miała miejsce dokładnie taka sama akcja w wykonaniu innego słonia.

Ratchadawan Puengprasoppon z miejscowości Hua Hin na zachodzie Tajlandii mówi, że niejednokrotnie słyszała ryki słoni w okolicy miasteczka, lecz nie spodziewała się, że zwierzę zdemoluje jej dom. Według zoologów z pobliskiego rezerwatu, to stamtąd słonie przyszły do mieszkania, ponieważ wyczuły zapach soli z kuchni kobiety.

Elephant Caught in Family's Kitchen #Shorts

Specjaliści mówią, że dieta słoni opiera się na dużej ilości spożywanej soli, bez której nie mogą poprawnie funkcjonować. Jeśli minerałów brakuje w ich naturalnym pożywieniu i środowisku, szukają dalej, dopóki nie znajdą. Ta sytuacja pokazuje, że słonie nie cofną się przed niczym, by zdobyć to, czego potrzebują.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)