Ten film zaskoczył świat. Dlaczego słoń wprosił się do kuchni?

Ten film zaskoczył świat. Dlaczego słoń wprosił się do kuchni?
Źródło zdjęć: © © Ratchadawan Puengprasoppon
Marcin Watemborski

23.06.2021 11:40, aktual.: 26.07.2022 14:26

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wyobraźcie sobie sytuację: siedzicie spokojnie w domu, a tu nagle słyszycie ogromny hałas, po czym idziecie do kuchni, a tam patrzy na was… słoń! Taki widok zastała pewna kobieta w Tajlandii. Czy zwierzę zaciekawił ładny zapach z kuchni?

CNN donosi o niecodziennej sytuacji z Tajlandii. Pewna kobieta z Tajlandii usłyszała huk w mieszkaniu. Gdy pobiegła sprawdzić, co się stało, zastała wielką dziurę, a w niej… głowę słonia, patrzącego na kuchnię. Jak się domyślacie – pomieszczenie zostało zrujnowane. Co ciekawe – miesiąc wcześniej miała miejsce dokładnie taka sama akcja w wykonaniu innego słonia.

Ratchadawan Puengprasoppon z miejscowości Hua Hin na zachodzie Tajlandii mówi, że niejednokrotnie słyszała ryki słoni w okolicy miasteczka, lecz nie spodziewała się, że zwierzę zdemoluje jej dom. Według zoologów z pobliskiego rezerwatu, to stamtąd słonie przyszły do mieszkania, ponieważ wyczuły zapach soli z kuchni kobiety.

Elephant Caught in Family's Kitchen #Shorts

Specjaliści mówią, że dieta słoni opiera się na dużej ilości spożywanej soli, bez której nie mogą poprawnie funkcjonować. Jeśli minerałów brakuje w ich naturalnym pożywieniu i środowisku, szukają dalej, dopóki nie znajdą. Ta sytuacja pokazuje, że słonie nie cofną się przed niczym, by zdobyć to, czego potrzebują.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)
Zobacz także