Ten film został w całości zmontowany w Photoshopie [wideo]

Kadr z filmu "Future Innovation: Video & Photoshop"
Kadr z filmu "Future Innovation: Video & Photoshop"
Krzysztof Basel

13.03.2012 15:33, aktual.: 26.07.2022 20:36

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Fotografowie bez wątpienia coraz częściej zabierają się za nagrywanie filmów. A filmy, podobnie jak zdjęcia, trzeba edytować. Programem, który większość fotografów zna najlepiej, jest Photoshop. Czemu zatem nie sięgnąć po tę aplikację, biorąc się za materiały filmowe?

Prawie każdy może już nakręcić wideo w HD lub nawet Full HD - czy to z lustrzanki, kompaktu czy nawet smartfona. Aparaty, takie jak Canon 5D Mark II, spopularyzowały także nagrywanie filmów wśród fotografów, którzy automatycznie potrzebują dobrego narzędzia do postprodukcji swoich nagrań. Skoro większość z nas dobrze zna Photoshopa i przepuszcza przez niego sporą część swoich zdjęć, to naturalne wydaje się, aby korzystać z niego także przy edycji filmów. Chyba nie wszyscy zdają sobie sprawę, że Photoshop oferuje takie możliwości.

Już na początku grudnia Bryan O’Neil Hughes - starszy menedżer produktu Photoshop - zaprezentował na blogu Adobe film ukazujący pewne możliwości edycji filmów w Photoshopie CS5 Extended. Zobaczcie:

Photoshop Hidden Gem: Editing Video in Photoshop CS5 Extended

Drugi film dotyczy możliwości postprodukcji w przyszłej wersji Photoshopa. Nagranie zostało w całości wyedytowane właśnie w tym popularnym narzędziu do obróbki zdjęć:

Future Innovation: Video & Photoshop

Wykonaliśmy kilka różnych badań i zazwyczaj słyszeliśmy "chcę Photoshopa do filmów", "potrzebuję programu, który dobrze znam", a od ludzi, którym pokazaliśmy CS3 Extended - "sprawcie, aby był prostszy w użyciu" - mówi Bryan O’Neil Hughes.

Film wygląda bardzo dobrze, profesjonalnie. Widać, że zastosowano tu próbki nakładania tekstu czy wstawiania zdjęć do filmu. Hughes dodaje:

Z filmem można zrobić niemal to samo co ze zdjęciem - w taki sam sposób, w jaki obecnie korzysta się z Photoshopa. Ten film jest świetnym przykładem niektórych możliwości: przejścia, filtry, tony, tekst, zaniki, animowanie zdjęć.

Przyznam się, że sam nigdy nie próbowałem edycji filmów w Photoshopie, ale ten materiał z pewnością mnie do tego bardzo zachęcił. Myślę, że mamy z Kubą dobry temat na jeden z nowych wideoporadników :)

Więcej na temat postprodukcji filmów w Photoshopie CS5 Extended możecie przeczytać na blogu Adobe.

Źródło: AdobeJohn NackPetapixel

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)