Ten fotograf zdecydowanie nie wie, do czego służy parasolka odbijająca

Ten fotograf zdecydowanie nie wie, do czego służy parasolka odbijająca
Źródło zdjęć: © © Holly Romaya
Marcin Watemborski

09.11.2018 08:11, aktual.: 26.07.2022 16:05

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Parasolki to chyba najtańsze rozwiązanie do modelowania światła. Każdy z nas miał z nimi coś do czynienia, ale czy na pewno każdy wie, jak z nich korzystać?

Parasolki fotograficzne dzielimy zasadniczo na dwa typy – rozpraszające (dyfuzyjne) i odbijające. Pierwsze z nich są białe i przepuszczają światło, drugie mają je odbijać, a wewnętrzna płachta jest srebrna (bądź biała) i jest pokryta dodatkowo czarnym, nieprzepuszczającym światło materiałem.

Fotografka Holly Romaya przechadzała się przez centrum handlowe w Detroit i zobaczyła to. Lampę błyskową z parasolką odbijającą. Wszystko byłoby spoko, gdyby nie fakt, ze lampa była skierowana w zupełnie przeciwnym kierunku, niż powinna! Ta mała głowica AlienBee powinna celować dokładnie w środek srebrnego materiały, by odbić światło.

Podobno artystka zagadała do obsługi sklepu, by zwrócić im uwagę, że coś poszło nie tak, ale pracownicy utrzymywali, że nie skończyli jeszcze rozkładać całego zestawu.

Obraz

Jak się okazało – faktycznie, czekało ich jeszcze ustawienie budki fotograficznej. Ustawienie lampy błyskowej się zupełnie nie zmieniło. Na dodatek budka stała przed lampą błyskową i podejrzewam, że rzucała konkretny cień na zdjęcia.

Mój kolega z zaprzyjaźnionego sklepu fotograficznego zawsze mi mówi, bym przeczytał instrukcję. Powiem tak – obsłudze sklepu też by to się przydało.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)