Interesujący hyperlapse to świetna interaktywna wycieczka po Florencji

Interesujący hyperlapse to świetna interaktywna wycieczka po Florencji
24.12.2017 14:17
Interesujący hyperlapse to świetna interaktywna wycieczka po Florencji

W te zimowe dni każdemu przyda się trochę gorącego klimatu słonecznej Italii. Florencja to fantastyczne miasto – pełne dzieł sztuki oraz genialnej architektury. Kirill Neiezhmakov odwiedził ją i zrealizował fantastyczny hyperlapse, który dla was może być wspaniałym przewodnikiem.

W filmiku zobaczymy różne części przepięknej Florencji. Nie zabrakło bogactwa architektury, zachodów słońca oraz niesamowitych wnętrz. Nie co tu dużo mówić – to trzeba zobaczyć. Jeśli mieliście okazję być we Florencji – na pewno poznacie większość miejsc. Muszę przyznać, że dzięki temu filmikowi to miasto przeskoczyło na wyższa pozycję na mojej liście miejsc do odwiedzenia.

Wiedzieliście o tym, że to właśnie z Florencji pochodzi około 1/3 wszystkich skarbów świata sztuki? Przynajmniej tak sądzi UNESCO. W tym mieście znajduje się galeria na galerii, a praktycznie co chwilę można trafić na jakieś muzeum. Aż grzechem byłoby być tam i ich nie odwiedzić. Kirill postanowił nie marnować czasu i wziąć się do pracy nad swoim hyperlapsem.

The Grand Tour to Florence. Italy Timelapse & Hyperlapse

Oczywiście oprócz wartości artystycznej, Florencja to po prostu przepiękne miasto – wzgórza, woda, niska zabudowa, ciepły klimat. W sierpniu 2017 roku Kirill spędził ze swoją żoną zaledwie 5 dni w tym mieście. Mimo krótkiego pobytu udało mu się zgromadzić całkiem sporo materiału do hyperlapse'a. Dzięki pomocy przyjaciół udało mu się dotrzeć do miejsc niedostępnych dla zwykłych ludzi i złapać fantastyczne kadry.

Po 5 dniach zdjęciowych z trzema korpusami Canona i całym wachlarzem obiektywów, przyszedł czas na obróbkę materiału. Zajęła mu ona około 3 tygodni. W ukończonym dziele zobaczycie wnętrza i niesamowite fasady miasta – zwróćcie uwagę też na interesujący montaż i wykorzystanie motywu książki!

Więcej filmików znajdziecie na kanale Kirilla na YouTube.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)