Oto Polaroid, który robi natychmiastowe... GIFy!

Oto Polaroid, który robi natychmiastowe... GIFy!

Oto Polaroid, który robi natychmiastowe... GIFy!
Marcin Watemborski
01.09.2017 12:59, aktualizacja: 26.07.2022 18:21

Fotografia natychmiastowa była rewolucją w świecie obrazowania. Kiedy na rynku pojawiły się pierwsze natychmiastowe Polaroidy, ludzie zaczęli je kupować na potęgę. Fotografowie używali tych aparatów do robienia testów dla agencji, a zwykli konsumenci dokumentowali tak swoje życie. Technologia jednak poszła do przodu. Ten aparat robi natychmiastowe GIFy!

Abhishek Singh postanowił konkretnie przerobić swojego Polaroida OneStep SX-70. Aparat nie robi już zwykłych zdjęć, tylko natychmiastowe gify, które działają w interesujący sposób. Aparat Instagif, jak nazwał go jego twórca, zamiast wkładu ze zdjęciami wykorzystuje specjalny kartridż z ekranem, na którym wyświetlany jest obraz.

Instagif - A DIY Camera that prints GIFs instantly

Działanie aparatu jest oparte na Raspberry Pi 3, natomiast kartridż na Raspberry Pi Zero W, ekranie PiTFT, ładowarce PowerBoost 1000C oraz baterii. Całość urządzenia została zaprojektowana jako trójwymiarowy model i wydrukowana na drukarce 3D. Po pomalowaniu i złożeniu, Abhishek tchnął w swoje dzieło trochę życia. To naprawdę interesujący projekt. Wyobraźcie sobie, że zamiast zdjęcia, dostajecie od swojego znajomego w pełni funkcjonalny GIF. Ciekawe tylko jak długo wytrzyma sama bateria.

Jeśli chodzi o działanie tego urządzenia – kartridż łączy się bezpośrednio z aparatem. Twórca nie zastosował tu WiFi ani Bluetooth. Gotowy GIF jest kompletnie niezależny. Właściwie jest to cyfrowa ramka w stylu natychmiastowego zdjęcia z Polaroida. Fajny pomysł, ciekawe wykonanie – lubimy takie rzeczy!

Więcej informacji znajdziecie na Imgur.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)