Ten widok hipnotyzuje. Fotograf przez 7 miesięcy nagrywał stado owiec z powietrza

Ten widok hipnotyzuje. Fotograf przez 7 miesięcy nagrywał stado owiec z powietrza

Ten widok hipnotyzuje. Fotograf przez 7 miesięcy nagrywał stado owiec z powietrza
Marcin Watemborski
30.06.2021 07:31, aktualizacja: 26.07.2022 14:26

Lior Patel jest autorem przepięknego filmu poklatkowego. Zobaczy na nim owce. Jeśli kiedykolwiek słyszeliście, że podążają one za zwierzęciem na przodzie, teraz możecie zobaczyć to na własne oczy dzięki nagraniu z perspektywy lotu ptaka.

Owce są pierwszymi udomowionymi zwierzętami przez człowieka. Nastąpiło to już 11 tys. lat temu. Od tamtego czasu wiele się zmieniło, lecz ludzie wciąż wypasają owce. Te zwierzęta służą głównie do pozyskiwania skóry, mięsa, mleka oraz wełny. Po to, by owce czuły się jak najlepiej i mogły dobrze służyć potrzebom ludzi, należy je wypasać.

Lior Patel jest zafascynowany wędrówkami owiec. Postanowił przyjrzeć się im dokładniej i nagrać pastwiska z drona. Dzięki śmigłowcowi DJI Mavic Pro 2 udało mu się zarejestrować sporo materiału, który posłużył do złożenia niesamowitego filmu poklatkowego. Każde ujęcie to przyspieszone nagranie, które w rzeczywistości trwało 4-7 minut.

Stado, które widać na hipnotyzującym filmiku jest prowadzone prze tego samego izraelskiego pasterza od 1985 roku. Na przestrzeni lat jego liczebność zmieniała się i oscylowała w granicach 1000-1700 owiec. Patel wspomina, że każdego roku stado przemieszcza się o około 7 kilometrów.

Fotograf wspomina, że największym wyzwaniem było dla niego ujęcie stada w odpowiednich chwilach, jak przechodzenie przez wąskie przejścia czy formowanie szyku. Patrząc na to wszystko z góry, można odnieść wrażenie, że owce zachowują się niemal jak ciecz przepływająca z jednego pojemnika do drugiego.

Więcej prac Loriego Patela znajdziecie na Instagramie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)