Testerzy Nikona dzielą się spostrzeżeniami na temat nowego aparatu

Testerzy Nikona dzielą się spostrzeżeniami na temat nowego aparatu
Marcin Watemborski

20.08.2018 09:35, aktual.: 20.08.2018 16:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Premiera nowego aparatu Nikona odbędzie się 23 sierpnia, więc już w ten czwartek. Zanim to nastąpi, postanowiliśmy podzielić się z wami przeciekami na temat samego aparatu.

W pierwszej kolejności – na stronie kampanii Nikona, promującej najnowszy sprzęt, pojawił się nowy filmik. Widzimy na nim różnych fotografów: Vivien Liu, Marsel Van Oosten oraz Brandon Woelfel. Każdy z nich zajmuje się inną dziedziną: fotografią miejską, naturą oraz tworzeniem treści do mediów społecznościowych.

W najnowszym zwiastunie, fotografowie mówią o aparacie. Zwracają uwagę na: wagę i uczucie fotografowania lustrzanką przy mniejszych gabarytach, ostrość, szybkość działania oraz możliwość pracy z obiektywami z mocowaniem F. Na poprzednich zwiastunach widzieliśmy nowe mocowanie, które wygląda na znacznie większe, niż lustrzankowy bagnet Nikon F. Oprócz tego, widać jak jeden z fotografów przerzuca obrazy na dotykowym dużym ekranie LCD.

Tymczasem na portalu Nikon Rumors pojawiły się kolejne plotki. Mówią one o nazwie aparatu, a raczej aparatów – Nikon Z6 oraz Nikon Z7. Podobno mają być podobne do linii Sony A7. Nowy bagnet, ma nazywać się Nikon Z i ma wielkością przypominać bagnety z niektórych aparatów średnioformatowych. Plotki zwracają również uiwagę na ”idealną ergonomię”, brak trybów tematycznych, istnieniu w pełni automatycznego ”trybu zielonego”.

To, co mnie najbardziej interesuje to bagnet i nowe obiektywy – jak Nikon przystosuje szkła do potrzeb bezlusterkowców. Swoją drogą, jeśli tak duży bagnet już powstał, to być może sugeruje to, że firma będzie chciała pracować nad cyfrowym średnim formatem? Premiera nowych produktów japońskiego giganta przyprawia mnie o ból głowy.

Już w czwartek, 23 sierpnia, dowiemy się, co przygotował dla nas Nikon. Zobaczymy, czy potwierdzą się plotki, które dostarcza Nikon Rumors. Ile aparatów zobaczymy? Jak będą wyglądały i jakie będą ich specyfikacje? Ile i jakie obiektywy powstanie z nowym mocowaniem? Co charakterystycznego będzie miał nowy bagnet? Tyle pytań, żadnych odpowiedzi…

Więcej informacji znajdziecie na stronie Nikona.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)