Testuj oświetlenie studyjne... w przeglądarce

Testuj oświetlenie studyjne... w przeglądarce16.04.2012 16:30
Virtual Lighting Studio
Virtual Lighting Studio
Piotr Dopart

Chyba nikt nie zaprzeczy, że ci spośród nas, którzy posiadają własne, wielkopowierzchniowe studio, zaliczają się do prawdziwych szczęściarzy. Reszta musi się ograniczać do wynajmu lub wszelkiej maści rozwiązań zastępczych. Na szczęście powstało narzędzie, które pomoże oszczędzić wielu godzin mozolnego eksperymentowania z rozstawem lamp. Teraz w tym czasie będzie można spokojnie fotografować - poznajcie Virtual Lighting Studio.

Niesamowicie przydatne narzędzie wypatrzone zostało przez oświetleniowy blog Strobist, który mimo określenia trójwymiarowego modelu mianem "przypominającego masowego mordercę" zdaje się naprawdę zadowolony z jego funkcjonowania.

Virtual Lighting Studio jest usługą przeglądarkową, więc nie ma problemu z uruchomieniem jej na komputerze z dowolnym systemem operacyjnym - bez konieczności instalowania. Aby osiągnąć najlepsze efekty, autorzy VLS zalecają wykorzystanie przeglądarki Google Chrome.

Modela o spojrzeniu obłąkanego grabarza można oświetlić aż sześcioma różnymi lampami z softboksem i bez niego, a także lampami pierścieniowymi o średnicy 25 cm, na każdej dopasowując EV lub stosując kolorowy filtr żelowy. Oczywiście lampy można dowolnie umiejscowić, osiągając na przykład następujący efekt:

Jak zrobić własnego Agenta 47?
Jak zrobić własnego Agenta 47?

W komentarzach wpiszcie, ile minut spędziliście, bawiąc się ustawieniami (;

Źródło: PetaPixel

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)