„The Best of Photography" - przegląd warsztatów fotograficznych w Studiu Huśtawka [grudzień 2015]

„The Best of Photography" - przegląd warsztatów fotograficznych w Studiu Huśtawka [grudzień 2015]

„The Best of Photography" - przegląd warsztatów fotograficznych w Studiu Huśtawka [grudzień 2015]
Studio Huśtawka
18.11.2015 15:34, aktualizacja: 26.07.2022 19:26

Cześć! Dzielimy się pasją i zapraszamy na cykl fotograficznych szkoleń The Best of Photography. Wybraliśmy jednych z najlepszych z poszczególnych dziedzin fotografii, tak aby móc zaproponować Wam plan rozwoju fotograficznego, który zainteresuje zarówno grupę początkującą, jak i fotografów mających już spore doświadczenie. Mamy nadzieję, że każdy, nawet najbardziej wymagający, znajdzie warsztaty, które go zainteresują.

Aby tradycji stało się zadość, poniżej krótki opis tego co będzie się u nas działo w grudniu 2015 roku.

5 grudnia to kolejna edycja naszych sztandarowych warsztatów oświetlenia studyjnego w praktyce zatytułowanego Oświeć się! w wykonaniu młodego i utalentowanego Mariusza Tokajuka. Na warsztatach nie będzie przygotowanych setów światła, uczestnicy będą je budować wspólnie z prowadzącym, tak aby po zakończonym kursie byli doskonale przygotowani do samodzielnej pracy w studio. Warsztaty są typowo praktyczne, teoria jest ograniczona do niezbędnego minimum.

Obraz
© © Mariusz Tokajuk

5-6 grudnia organizujemy warsztaty fotografii kulinarnej Rozsmakuj się. Prowadzącym jest nasza kopalnia wiedzy, Olek Iwaszkiewicz, który poza produktem pracuje komercyjnie również z kulinariami. Na warsztatach będziecie uczyć wykonywania zdjęć: potraw i samodzielnych produktów z przeznaczeniem do wykorzystania na etykietę; płynów w różnego rodzaju naczyniach; z użyciem dodatkowych rekwizytów oraz efektów poprawiających odbiór wizualny np. szron i krople; z mało rozbudowaną kompozycją o malej głębi ostrości; kompozycji rozbudowanych np. aranżacji stołowych; efektowych – zamrożenie ruchu, itp. Dla wszystkich fotografów i smakoszy zarazem - obecność obowiązkowa!

Obraz
© © Olek Iwaszkiewicz

12-13 grudnia zapraszamy na Warsztaty fotografii komercyjnej, które powinny być obowiązkową pozycją dla każdego, kto chce się zajmować fotografią reklamową, w której zdjęcia mają opowiadać pewną historię (a więc nie packshot na białym tle). Wykorzystamy scenografię zbudowaną specjalnie na tą okazję, dwie drastycznie różne postacie i trochę ciekawego sprzętu, m.in. ramy dyfuzyjne, soczewkę fresnela, parę i kilka innych ciekawych dyfuzji. Później zajmiemy się montażem zdjęcia reklamowego (z kilku różnych wykonanych dzień wcześniej) i dalszą postprodukcją. Warsztaty poprowadzą Mariusz Tokajuk i Konrad Sieroń.

Obraz
© © Konrad Sieroń

19-20 grudnia nasze studio odwiedzi Arcadius Mauritz i przekaże swoją wiedzę na warsztatach Projekty Art-Modowe w Praktyce. Arcadius znany jest ze swojej współpracy m.in. z Iloną Felicjańska, Ewą Szabatin, Ayo i Imany. Na warsztatach będzie kameralna grupa max. 6 osób i każdy będzie tworzyć swój edytorial. Sesja zdjęciowa w plenerze. Szkolenie jest świetną okazją do nauczenia się w jaki sposób połączyć sztukę z modą, tak aby uzyskany efekt zapadł odbiorcy głęboko w pamięć.

Obraz
© © Arcadius Mauritz

Drugie warsztaty 19-20 grudnia to fotografia produktowa pod okiem Olka Iwaszkiewicza, które odbędą się w profesjonalnie wyposażonym atelier naszego prowadzącego. Olek współpracuje z wieloma agencjami reklamowymi, a jego zdjęcia pojawiają się m.in. w Elle Decor, Dom i Wnętrze, Architektura, Twój Styl. Związany jako wykładowca z Warszawską Szkołą Fotografii i Grafiki Projektowej. Jest jednym z najbardziej cenionych fotografów „reklamy produktowej” w Polsce.

Obraz
© © Olek Iwaszkiewicz

Partnerem naszych warsztatów jest niezastąpiona fotoblogia.pl

Niech światło będzie z Wami ☺ !

Pozdrawiamy

Studio Huśtawka

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)